Чим підживити виноград, щоб він був великий та солодкий

Виноград потребує, в період всього вегетаційного періоду, багато різноманітних підживлень. Для стабільного й багатого врожаю, за ним потрібно добре доглядати. Особливу увагу слід приділяти родючості ґрунту та захисту від шкідників й захворювань.

Підживлення:

На початку.

Коли відкриєте виноградні кущі після зимівлі, проведіть перший полив розчином з додаванням сечовини 40-50 грамів на 10 літрів води на 1 кв. м.Коли середньодобова температура встановиться +7..+8 градусів, внесіть у землю органічний препарат —  Триходермін, щоб захистити рослини від патогенної мікрофлори та шкідливих комах у ній.

Напередодні цвітіння.

Підживіть виноградні кущі, за 10-15 днів до квітнення, коров’ячим перегноєм, на відро води 1 кг чи пташиним послідом, на відро води 0,5 літри його настою.

Або підгодуйте натуральним живим добривом з додаванням ЕМ культур, зелених рослин, пташиного посліду та деревного попелу. Таким чином ґрунт збагачується корисними бактеріями та речовинами.Під час цвітіння.

Одночасно або перед цвітінням внесіть борну кислоту, на відро води 4-6 грамів. Це вбереже рослину від скидання квітів й зав’язі та покращить її здатність зав’язувати ягоди.

Наприкінці цвітіння.

Коли виноград відцвіте, приблизно на 15-20 день та з’явиться перша зав’язь розміром з горошину, підгодівлю повторіть. Другу підгодівлю проведіть для зростання ягідних грон, стрілок та рукавів.

В час дозрівання ягід.

Ягоди винограду починають дозрівати та розм’якшуватись, настав час для третьої підгодівлі фосфорним та калійним добривом чи настоєм деревного попелу. Це може бути такий розчин: у відрі води розчиніть сірчанокислий калій 20-25 грамів та суперфосфат 40-50 грамів.Підживлення восени.

Під зиму внесіть деревний попіл 1-1,5 кг на кущ та прикриваємо його землею, щоб лоза краще визріла.

А в період підготовки до укриття винограду, внесіть у ґрунт препарат – Метаризин, для захисту винограду від шкідників, що там зимують. Також, обов’язково внесіть перепрілий компост та закрийте землею.

Полив та мульчування:

Найкраще середовище для існування ЕМ культури є вологий замульчований  ґрунт. Коли після зимівлі проведете перше розпушування ґрунту на винограднику, обов’язково замульчуйте його.