Чим підживлювати смородину восени, щоб мати гарний урожай наступного року.

Восени смородину та аґрус теж треба підживлювати.

Підживлення кущів червоної та чорної смородини, а також аґрусу восени — не примха, а необхідність. Адже протягом літа рослини витрачають значну кількість корисних речовин, тому настільки важливе осіннє підживлення ґрунту, інформує Ukr.Media.

Деякі садівники-початківці підгодовують кущі навесні, сподіваючись таким чином стимулювати рослини на багатий урожай. При цьому, коли всі ягоди зібрані, чагарники перестають цікавити горе-садівників до наступного року. Між тим, осіннє підживлення смородини та аґрусу має величезне значення. Адже і без того ослабленим рясним плодоношенням рослинам незабаром доведеться протистояти морозам і холодному зимовому вітру. Щоб ваші зелені вихованці без втрат перенесли найхолоднішу пору року, важливо підгодовувати їх правильно, підходячи відповідально до вибору добрив для смородини та аґрусу восени.

Добрива під час посадки смородини та аґрусу

Якщо восени ви вирішили посадити аґрус або смородину на своїй ділянці, в посадкову яму необхідно додати мінеральні та органічні добрива, які забезпечать рослини необхідними для зростання і розвитку речовинами на найближчі 1-2 роки. Насамперед, варто змішати в рівних пропорціях верхній родючий шар ґрунту, знятий під час підготовки ями з гноєм, компостом. Цією живильною сумішшю вкрай корисно засипати коріння саджанця.

Також в посадкову яму можна додати по 0,5 сірникової коробки сірчанокислого калію і суперфосфату.

Чим підживити кущі аґрусу восени

Коли врожай зібраний, саме час зайнятися підготовкою до зими. Досвідчені садівники щорічно до перших заморозків проводять формуючу та омолоджуючу обрізку кущів аґрусу. Ґрунт навколо рослин бажано перекопати на глибину до 12 см (намагаючись не зачепити коріння), одночасно вносячи добрива.

Одним з найбільш доречних для ягідних чагарників осінніх добрив може стати суперфосфат. Його вносять у кількості 1-2 ст. л. на 1 кущ, закладаючи на глибину 7-10 см в радіусі пристовбурового кола. Осіння підгодівля суперфосфатом допомагає рослинам краще протистояти грибковим захворюванням і морозам, а це означає, що наступного року вони не будуть витрачати час на довге відновлення і порадують вас раннім квітненням. Крім того, якщо правильно вносити добрива, рослини економніше витрачають воду, накопичують більше цукрів у плодах і т. п.З калійних добрив для осіннього підживлення аґрусу можна використовувати сірчанокислий калій (15-20 г на 1 кв. м). Також під аґрус, в якості органічного калійного добрива, раз на 3-4 роки можна внести літрову банку деревної золи.

Популярністю у городників користується і перегній (до 1 відра під кожен кущ).

Деякі люди вважають за краще комбінувати добрива, вносячи під кожен дорослий кущ по 8-15 кг перегною і 40 г сульфату калію.

Під час використання перегною частину його можна закласти в ґрунт, а частину — використати, як мульчуючий матеріал.

З органічних добрив для підживлення аґрусу можна також використовувати курячий послід, розведений у воді в співвідношенні 1:15 або розбавлений коров’як — 1:10.

Останню осінню підгодівлю аґрусу проводять наприкінці вересня. Після внесення добрив ґрунт навколо кущів бажано замульчувати, таким чином забезпечивши корінню рослин додатковий захист від морозів.

Підживлення смородини добривами восени

Осіннє підживлення смородини проводять у третій декаді вересня. Як відомо, найбільш важливими речовинами в осінній період для рослин є фосфор і калій. Вже нема потреби нарощувати зелену масу, більш актуальними стають ріст кореневої системи та стійкість рослин до несприятливих погодних умов. Тому про азотні добрива краще забути до весни.

Ягідні чагарники непогано реагують на підгодівлю курячим послідом. Його можна вносити як в сухому вигляді під перекопування (0,8 кг на 1 кв. м), так і розводити водою в пропорції 1:15.

Важливо не допускати безпосереднього контакту коріння рослин з активним добривом, тому розчином курячого посліду поливають міжряддя, а ґрунт для того, щоб закрити курячий послід, перекопують не надто глибоко.

Підживлення рослин обов’язково потрібно поєднувати з поливом, в іншому випадку внесені добрива можуть стати причиною опіку коріння.

Наприкінці жовтня під кожен смородиновий кущ можна внести по 0,5 відра перепрілого гною.

З мінеральних добрив смородину у вересні можна підгодувати сірчанокислим калієм (15 г) і суперфосфатом (30 г на 1 кв. м пристовбурового кола).

Також добре приготувати комплексну підгодівлю, внісши під кожен кущ 10-15 кг перегною, 60 г суперфосфату і 40 г калійної солі.

Деякі садівники восени обприскують смородину розчином із наступним складом: 10 л води, 3 г борної кислоти, 5 г перманганату калію, 40 г мідного купоросу.З народних методів підживлення смородини цікавий настій зі шкірок картоплі. Підсушеними шкірками наповнюють літрову банку і заливають 10 л окропу. Ємність накривають кришкою і залишають в теплому приміщенні, щоб вода довше остигала. А потім поливають настоєм борозенки, викопані вздовж периметру пристовбурних кіл.

Способи внесення добрив

При кореневій підгодівлі ягідних чагарників добрива розподіляють по проєкції крони. Також їх можна вносити у невеликі борозенки, розташовані у 30 см від куща. Глибина борозенок — не більше 20 см.

Вносячи гранульовані добрива, бажано закладати їх у ґрунт, щоб полегшити кореневій системі рослин доступ до корисних мікроелементів.

В якості альтернативи класичним органічним добривам біля кущів смородини й аґрусу можна посіяти сидерати (горох, люпин). Восени їх скошують і використовують як мульчу.

Чим підживлювати смородину восени, щоб мати гарний урожай наступного року.