Чим потрібно підживити кущі смородини, щоб ягоди були великі та солодкі

Смородина містить багато вітамінів, таких як: В-5, В-6, В-1, Е та С. Це дуже корисна та смачна ягода, яку вживають у свіжому, сушеному, консервованому й замороженому вигляді.

Багато садівників, вирощуючи смородину на своїх ділянках, не отримують бажаний врожай. Тому, пропонуємо дізнатися, що потрібно зробити, щоб отримати щедрий врожай великих, соковитих та смачних ягід.

Відстань між кущами.

Смородинові кущі необхідно садити на відстані щонайменше 2 м. один від одного, бо вони повинні отримувати достатню кількість світла та місця, щоб виростити великі ягоди. Якщо ж, кущі посадити дуже щільно, то ягоди виростуть дрібними.

Підживлення.

Досвідчені садівники рекомендують підживлювати смородину під час бутонізації. Для цього знадобляться звичайні картопляні очистки. Важливо, перед використанням очисток, їх слід замочити в окропі, щоб вони не проросли. Потім, їх потрібно розкидати під кущами та посипати землею.

Полив окропом.

Смородинові кущі поливати окропом можна та потрібно, бо ця процедура допоможе рослині «прокинутися» та захистити її від різних шкідників. Однак, робити це можна тільки ранньою весною, одразу після танення снігу. Для цього, слід налити у лійку окріп та рясно полити кущі. Обов’язково, потрібно перевірити бруньки – якщо вони прокинулися, то поливати не можна.

Захисна обробка.

Смородинові кущі можна захистити від попелиці та мурах за допомогою бордоської рідини. Обробку кущів слід проводити ранньою весною, до розпускання бруньок.

Полив у літній період.

В літній період, особливо у спекотні дні, смородині потрібен регулярний та рясний полив. Щоб волога довше трималася в землі, потрібно зверху покласти шар мульчі.

Дрібні ягоди.

Якщо кущі смородини останні роки давали дрібний врожай ягід або взагалі не плодоносять, то причина цього явища — це кислий ґрунт. Тому, щоб знизити рівень кислотності, потрібно щорічно проводити вапнування навколо кущів смородини.

Обрізка.

Обрізання кущів слід проводити восени. Потрібно обрізати старі більше 3 років, хворі, пошкоджені гілки та ті, які знаходяться на поверхні землі.