Categories: Цікаве

Чим потрібно підживити кущі смородини, щоб ягоди були великі та солодкі

Смородина містить багато вітамінів, таких як: В-5, В-6, В-1, Е та С. Це дуже корисна та смачна ягода, яку вживають у свіжому, сушеному, консервованому й замороженому вигляді.

Багато садівників, вирощуючи смородину на своїх ділянках, не отримують бажаний врожай. Тому, пропонуємо дізнатися, що потрібно зробити, щоб отримати щедрий врожай великих, соковитих та смачних ягід.

Відстань між кущами.

Смородинові кущі необхідно садити на відстані щонайменше 2 м. один від одного, бо вони повинні отримувати достатню кількість світла та місця, щоб виростити великі ягоди. Якщо ж, кущі посадити дуже щільно, то ягоди виростуть дрібними.

Підживлення.

Досвідчені садівники рекомендують підживлювати смородину під час бутонізації. Для цього знадобляться звичайні картопляні очистки. Важливо, перед використанням очисток, їх слід замочити в окропі, щоб вони не проросли. Потім, їх потрібно розкидати під кущами та посипати землею.

Полив окропом.

Смородинові кущі поливати окропом можна та потрібно, бо ця процедура допоможе рослині «прокинутися» та захистити її від різних шкідників. Однак, робити це можна тільки ранньою весною, одразу після танення снігу. Для цього, слід налити у лійку окріп та рясно полити кущі. Обов’язково, потрібно перевірити бруньки – якщо вони прокинулися, то поливати не можна.

Захисна обробка.

Смородинові кущі можна захистити від попелиці та мурах за допомогою бордоської рідини. Обробку кущів слід проводити ранньою весною, до розпускання бруньок.

Полив у літній період.

В літній період, особливо у спекотні дні, смородині потрібен регулярний та рясний полив. Щоб волога довше трималася в землі, потрібно зверху покласти шар мульчі.

Дрібні ягоди.

Якщо кущі смородини останні роки давали дрібний врожай ягід або взагалі не плодоносять, то причина цього явища — це кислий ґрунт. Тому, щоб знизити рівень кислотності, потрібно щорічно проводити вапнування навколо кущів смородини.

Обрізка.

Обрізання кущів слід проводити восени. Потрібно обрізати старі більше 3 років, хворі, пошкоджені гілки та ті, які знаходяться на поверхні землі.

Recent Posts

Чого не можна робити на Великдень, щоб не накликати біди у свій дім

Великдень є одним з найбільших християнських свят. В цей день всі люди йдуть в храм…

3 часа ago

Троянди більше не постраждають від навали попелиці. Дієві методо боротьби

Троянди дуже гарні квіти в саду. Кожен садівник мріє, щоб вони пишно цвіли. Однак, троянди…

6 часов ago

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

1 день ago

Сприятливі дні у травні для посадки помідорів. Швидко ростуть та дають гарний врожай

Всі садівники знають, що фази Місяця мають безпосередній вплив на якість та кількість врожаю. Для…

1 день ago

Не «Пасха» і не «куліч»: як правильно говорити українською. Беріть на замітку

Вже скоро буде свято Великодня. Оскільки українці відмовилися від використання мови країни-агресора, слід знати, як…

1 день ago

Слимаки самі лізуть на цей запах. Швидкий та дієвий спосіб позбутися шкідника

Дачники, обов'язково, приймають заходів проти шкідників, бо вони завдають сильної шкоди культурам. Найпростіший варіант -…

2 дня ago