Чим потрібно підживити полуницю навесні, щоб гарно вродила та була солодкою

Щоб отримати ягоди полуниці смачними та соковитими, необхідно за цією рослиною правильно доглядати. Для цього розпочинати потрібно на початку весни, відразу як розтане сніг.

Якщо навесні пропустити обробку рослин, то можна не отримати взагалі врожаю ягід. Перше, що треба зробити в березні – квітні, оглянути всі кущі та визначитися з методами обробки. Спочатку прибирають з ділянки тогорічну мульчу, старе сухе листя, бур’яни, різні залишки та винести за територію й спалити. Потім поливають ґрунт киплячою водою, щоб захистити полуницю від шкідливих комах та їх личинок, що зимували в землі. До окропу можна додати марганцівку чи йод.

Далі верхній шар землі бажано зняти та добре розпушити, щоб прибрати личинки шкідників та щоб краще прогрівся ґрунт. Після цього міжряддя вкривають сіном чи іншою доступною мульчею. Необхідно посипати полуничні грядки добривом, яке містить азот.

Також, розетки кущів обрізають до 5 см заввишки й очищають від сухого суцвіття та вусів. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити серцевину рослини.

Весною зазвичай проводять закладку нових грядок полуниці. Пересаджують здорову й дорослу розсаду, а хворі та старі кущі знищують.

Потім її добре поливають та вкривають покривним матеріалом, щоб створити умови для кращої приживлюваності.