Чим тепер білять дерева усі садівники. Про вапно уже ніхто не згадує

Щоб захистити дерева від морозної зими, їх обов’язково потрібно білити восени. Цей метод захисту дерев й досі має сенс в теперішній час.

Запам’ятайте, що білити необхідно саме восени, бо навесні чи в лютому білять для оновлення побілки, яка з часом змивається дощами. Якщо білять в кінці весни, то це для візуального ефекту, а також для того, щоб побілка змогла просохти й не потрапила під осінню зливу. Зверніть увагу, щоб побілка повністю просохла, а не замерзла.

Вапно — минуле століття.

Деякі люди вважають, що вже давно ніхто не білить дерева, бо існує безліч інших засобів побілки, які більш тривалі за вапно. Тому, є вже приготовані спеціальні суміші, які можна просто взяти й пофарбувати. Продаються ці засоби в будівельних магазинах, наприклад, фарба для саду чи всім відома водоемульсіонка. Вони добре оберігають дерева від сонця, морозів, різних захворювань й шкідників.

Екранне століття.

Захисний екран — це сучасна, міцна, біла плівка з спеціальними отворами для циркуляції повітря. Ця плівка добре оберігає деревну кору від сонячних опіків й різних тварин. Щоб зробити захист дерева, відріжте необхідну довжину плівки й обмотайте нею стовбур, тільки залиште невеликий отвір в кілька сантиметрів. Такий захисний екран роблять один раз на п’ять років. Погодьтеся, це дуже зручно, можна не робити заготовки з очерету чи лапнику.

Екранну плівку можна з легкістю розрізати ножицями й обтягнути будь-якого розміру дерево.

А ще, продається спеціальна «дихаюча» стрічка з білого матеріалу у вигляді скотчу, замотаного в бабіну. Такою стрічкою зручно утеплювати стовбури дерев.
Проте, я більше довіряю старому, перевіреному захисту дерев — вапну. Гашене вапно ефективно знищує шкідників та їх яйцекладки, лишайники, дезінфікує рани й щілини в деревній корі.

Важливо, на зиму, боязкі до морозів дерева, утеплюйте тільки білою матерією, спанбондом, нетканим полотном чи папером. Достатньо тільки вкрити штамби, підстави й розвилки скелетних гілок. Припустимо, якщо інша крона замерзне, незабаром її дерево поновить.