Чим змастити блискавку на одязі, щоб добре працювала та не заїдала

Блискавка — це поширена та зручна застібка, яку використовують для пошиття одягу, взуття, постільної білизни та сумок. Щоб блискавка не заїдала, її потрібно змастити.

Пропонуємо дізнатися, чим саме змастити блискавку, щоб вона плавно та легко відкривалася та закривалася.

Пластмасову блискавку потрібно змащувати спеціальним мастильним засобом для пластмасових деталей. Даний засіб відмінно змащує зубчики блискавки, запобігає їх заїданню та швидкому зношенню. Необхідно нанести трохи мастила на зубчики блискавки та рівномірно розподілити його за допомогою старої зубної щітки або шматочка тканини.

Металеві блискавки, також, потребують спеціального мастильного засобу. Для цього чудово підійде силіконове або графітове мастило. Ці засоби забезпечують плавне та легке ковзання зубчиків, а також, захищають їх від корозії. Спосіб використання такий самий, як й для пластикової блискавки — нанести мастило на зубчики, ретельно та рівномірно розподілити по всій довжині блискавки.

Кращі народні засоби для змащування блискавки.

  1. Оливкова олія — це чудовий натуральний засіб для змащування блискавки, завдяки якому зубчики плавно та легко ковзають. Невелику кількість олії слід нанести на зубчики та рівномірно розподілити.
  2. Воскова свічка та мило теж є гарним змащувачем для блискавки. Потрібно потерти блискавку по всій довжині шматочком чистого мила або свічки.
  3. Силіконовий спрей — це засіб, який часто використовують для змащування блискавки. Необхідно рівномірно розподілити спрей по всій довжині блискавки.