Чистий четвер – День особливої сили, коли кожен може змінити долю. Що слід зробити усім християнам

Всі знають, що «чистий четвер» – це свято, коли потрібно мити і митися. Але мало хто замислювався про те, що саме потрібно робити в цей день, і чому він має таке значення. Чистий четвер ще називають Великим Четвергом, що як би само по собі підкреслює його важливість для всіх християн на Землі.

Історія свята

Згідно з біблійним переказом, за три дні до розп’яття Ісус зібрав своїх 12 апостолів на Таємну вечерю. У своїх навчаннях Христос постійно стверджував, що треба вести смиренний образ життя і любити ближнього. Ось і того вечора Спаситель омив ноги присутнім і розділив з ними хліб з вином.

При цьому в Біблії говориться, що саме на тій зустрічі Ісус сказав до своїх учнів, що хтось із них найближчим часом видасть вчителя. Господь передбачав гріх Іуди, проте вважав за краще не називати його імені. На жаль, так і сталося. В ніч з четверга на п’ятницю Юда продав Ісуса за 30 срібняків.

Усі віруючі дуже шанують цей день. Вважається, що в Чистий четвер відбувається оновлення, всепрощення перед страшною стpатою Ісуса Христа.

Традиції

У Великий четвер православні миються. Але робити це треба не ввечері, як вважають багато хто, а рано вранці – до сходу сонця. При цьому вмивати обличчя прийнято з срібного посуду. Підійде навіть ложка. Просто зачерпніть їй воду і полийте на обличчя. Предки так очищалися від гріхів.

Після цього ретельно прибиралися в будинках: витирали пил, мили підлоги, вікна. Заглядали, так би мовити, в усі куточки житла. Вважалося, що разом з кімнатною пилом йде негатив.

І головна традиція Чистого четверга – це випічка великодніх пасок і фарбування яєць. Багато хто впевнений, що це треба робити в суботу, перед святкуванням Пасхи. Але це не правильно.

За традицією, тісто ставили в четвер вранці, а до вечора, прочитавши молитву, приступали до справи. До речі, від якості випічки залежало, який буде рік. Якщо паска виходила пишною – чекати щастя і благополуччя. Якщо ж черствою – до хвороб і бідності.

Сіль в цей день вважалася священною. Віруючі насипали жменю в маленький мішечок і зберігали рік. Вважалося, що після цього сіль буде цілющою.

Кажуть, якщо в цей день залишити в будинку бpуд, то весь рік пройде під знаком безладу, сваpок і бpуду.

Ось чого в чистий четвер робити не можна:

Починаючи з четверга і аж до самого Великодня не можна нічого виносити з дому, особливо в борг. Не давайте, як би хто не просив: ні грошей, ні якихось речей «покористуватися». Це погана прикмета.

Не можна ділитися навіть з родичами чи сусідами кухонним начинням або продуктами.

Не можна залишати на ніч з Великого четверга на Страсну п’ятницю замочену білизну, яку не встигли випрати, і не вимитий посуд.

Як і в інші дні Страсного тижня, в найближчий четвер не можна гадати, веселитися, відзначати свята, співати і танцювати.

В цей день потрібно їсти скоромну їжу.

А ось що, навпаки, робити навіть бажано:

Кpитично важливо почати прибирання в цей день саме з ранку. Так що навіть якщо вам колись, і ви йдете в цей день на роботу, спочатку приберіть в будинку хоч щось! Можете, наприклад, помити посуд і винести сміття.

Найсміливіші можуть у Великий четвер викупатися. Наші предки вірили, що цей обряд допоможе «змити всі xвороби».

Чистий четвер – кращий день в році для того, щоб вперше постригти маленьких діток. Селяни «на удачу» в цей день раніше стригли навіть худобу.

Це найкращий день, щоб зняти з себе весь нeгатив, бiди і тpивоги. Треба просто рано вранці, ще до світанку, вмитися. При цьому треба вимовляти слова елементарної молитви: «Змиваю те, що на мене напустили, то, чим душа і тiло томиться, все чистим четвергом знімається. Амінь».

Якщо ви – самотня жінка, то щоб знайти своє щастя, в цей день після миття тіла треба вимовити молитву. І обов’язково сходити в цей день в храм.

Якщо вам сподобалася ця пам’ятка, будь ласка, поділіться нею з друзями і близькими!