Чому чорніють пагони троянд і як з цим боротися. Дієві поради.

Влітку часто можна побачити, що кінчики у деяких пагонів троянд почорніли.

Це пов’язано з хворобою під назвою сіра гниль (інакше сіра цвіль або ботритіс). Це грибкове захворювання, що вражає в основному молоді частини рослин, наприклад, пагони, а також бруньки і листя цього року. Джерелами інфекції можуть бути ґрунт, торішні сухе листя, розсада, інформує Ukr.Media.

Поширенню сірої гнилі сприяють прохолодна і волога погода, дуже густі посадки, надлишок азотних добрив і сильне ущільнення ґрунту. Далеко не завжди надмірна вологість — результат частих дощів. Іноді досить поєднання роси, крапель води від поливу на молодих гілочках троянди і зниження температури протягом кількох днів.

Як боротися з сірою гниллю на трояндах?

  1. Акуратно видалити уражену частину пагону троянди ножем або ножицями до здорової тканини.
  2. Обробіть зрізану ділянку садовим варом або кип’яченим молоком кімнатної температури.
  3. Пролийте ґрунт навколо ураженого куща і обробіть його фунгіцидами, які містять мідь (Фундазол, Топаз, Фітоспорін-М, мідний купорос тощо).
До речі, фунгіциди можуть бути використані не тільки при явних ознаках захворювання, але і в цілях профілактики. Препарати бажано чергувати, щоб не викликати резистентності.

Іншою причиною проблеми з пагонами троянд може бути нестача бору. Недолік бору — сприятлива умова для розвитку різних бактеріозів. Крім того, брак цього хімічного елементу взагалі діє на троянди згубно: обсипаються зав’язі і бутони, верхівки пагонів відмирають. Тобто гарного цвітіння очікувати не доводиться. І, навпаки, якщо вчасно підгодувати троянди бором, вони будуть цвісти гарно й рясно, бо саме бор допомагає рослинам засвоювати кальцій.

Для підгодівлі кущі троянд потрібно обробити рідким комплексним добривом, у складі якого є бор. Якщо такого добрива під рукою не виявилося, можна використовувати розчин звичайної борної кислоти (1 грам на літр води). Позакореневе підживлення троянд бором проводиться в період бутонізації і цвітіння.