Чому чорніють зелені помідори, та як з цим боротися. Дієві поради.

Найбільше городники стикаються з такою проблемою як чорні плями ще на несозревшіх томатах. Такі уражені плоди скоєно не придатні до вживання в їжу. У такий неприємної проблеми існує кілька причин, про які ви зможете дізнатися в цій статті. Джерело

Подібне почорніння поверхні зеленого помідора може викликати звичайнісінька гниль, надлишки добрив або ж їх нестача, перелив рослини або ж причиною цього може бути який-небудь шкідник. Якщо правильно і своєчасно вжити заходів, то можна врятувати весь урожай.

Насамперед необхідно буде зрозуміти, що ж викликало дане почорніння. Для цього слід уважно вивчити саму помідору і область ураження. Якщо, наприклад, чорна пляма покриває всю область зеленої помідори і всередині вона залишається не пошкоджене, але при цьому позбавлена ​​соку, то, швидше за все, це суха верхова гниль. Найбільше вона з’являється саме там, де грунт стає занадто солоним.

Таке засолення грунту виникає наслідок внесення великої кількості добрив. Щоб усунути почорніння помідор, необхідно відразу ж припинити підгодівлю. Крім цього дана гниль може ще утворитися на помідорі через недостатню кількість кальцію. Щоб вирішити подібну проблему необхідно буде обприскати кожен кущик рослини калієвої селітрою.



Також на почорніння томатів може відбитися занадто сухий грунт. Якщо ви помітили, що під кущами коріння вилізли назовні через посуху, то це і є причина появи чорних плям. Таким чином, кущі помідор намагаються хоч якось насититися вологою, яка присутня в повітрі. Для того щоб чорні плями перестали утворюватися з цієї причини необхідно буде регулярно і ретельно поливати рослину.

Але найбільше причиною чорних плям на зелених помідорах є таке захворювання як фітофтороз. Така напасть здатна вражати не тільки плоди, але і стебла і листя. Фітофтороз зазвичай виникає через підвищену вологість повітря або ж через часті зміни температур. Крім цього таке захворювання може з’являтися внаслідок частої і холодної роси і з-за невеликої відстані між кущами.

Якщо ваша місцевість володіє підвищеною вологістю, то в цілях профілактики необхідно буде регулярно кропити рослина бордоською рідиною. Від з’явилася чорноти це вже не врятує, то зате можна буде бути тимчасовим, що вона більше не з’явиться.