Чому гниють грона винограду, та чим його обробити, щоб вберегти врожай

Виноградна лоза вражається багатьма хворобами, але найнебезпечніші з них — це гниль. Вона буває сіра, біла та чорна. Гниль може знищити весь врожай винограду.

Ознаки захворювання винограду:

  1. Білою гниллю.

Ягоди винограду вкриваються жовтими плямами, далі починають всихати та зменшуватись в розмірі. Згодом на них з’являється цвіль, інколи деякі плями переходять навіть на виноградні лози. Шляхом зараження інфекцією є зовнішнє ушкодження грона.



  1. Чорною гниллю.

Ця гниль зимує в землі та на виноградних лозах. В процесі зростання нових стрілок та утворення ягід, хвороба поступово переходить на них. Листя вкривається бурими плямами, а по краях з’являється чорна облямівка. Грона ягід на вигляд стають ніби вдавленими та обпеченими, а згодом взагалі стають зморщеними й чорними.

  1. Сірою гниллю.

Це страшенна напасть всіх городніх культур. Вона вражає все навкруги та нещадно знищує рослини.

Розпізнати її дуже просто, бо на листках з’являються невеликі коричневі плями вкриті сіруватим нальотом. З часом воно засихає, а лоза вкривається сірувато-брудною пліснявою. Рослина може загинути.



Серед найпоширеніших гнилей виноградної лози існує дуже небезпечна гірка, пліснявоподібна чорна та коренева гниль.

Гниль з’являється на гронах винограду в разі його механічного ушкодження чи після того, як випав град, який може добряче потрощить не тільки ягоди. На дозріваючі грона часто нападають цілі зграї ос, які виїдають врожай вщент. Під час різкого переходу від спеки до затяжних дощів, відбувається розтріскування ягід. При косінні міжрядь мотокосою, гілочки рослин, які розлітаються навкруги, пошкоджують шкірочку ягідки, наражаючи її на швидке зараження гниллю.

Методика боротьби з гниллю.

Як було зазначено вище, в період спілості винограду, обробку хімічними препаратами проводити небезпечно для споживачів будь-яких категорій. Тому, доцільно було б скористатися народними засобами.



Для цього, беруть 40-70 грамів звичайної харчової соди й розчиняють її у відрі води. Обробляють виноград цим розчином весь час, три рази на місяць.

З ранньої весни потрібно регулярно проводити обробку рослин такими фунгіцидами як Ронілан та Роврал. Або тими, що застосовують в боротьбі проти мілдью.

Від чорної гнилі використовують таку суміш як Ридоміл Голд 25 гр. та Тіовіт Джет 60 гр., розводять у 10 л води.



Також, потрібно слідкувати, щоб кущі винограду не були сильно загущеними та мали добре провітрювання й вчасно видаляти пошкоджені у гронах ягоди.