Чому капуста лопається і що робити щоб цього не відбувалося. Дієві поради.

У Середній смузі хороша погода восени − рідкість. Тому доводиться стикатися з тим, що качани капусти лопаються.

Стимулюють цей процес перепади температур вдень і вночі, затяжні дощі, несвоєчасне збирання врожаю (перетримка качанів). Це не дивно. Адже капуста росте до самих заморозків, і чим більше вона буде на корені, тим більше виявиться урожай, інформує Ukr.Media.

Що робити, щоб капуста не потріскалася

1. Найкраще влаштувати крапельний полив. Рослини отримують воду стабільно, і качани тріскатися не будуть. А ось якщо з’являтися на дачі раз на тиждень поливати все зі шланга, то перепади вологості приводять до розтріскування врожаю.

2. Кілька разів нахиліть качан до землі в одну і в іншу сторони. Коріння частково обірвуться і води капуста буде отримувати менше, навіть якщо йдуть затяжні дощі. Застосовують такий варварський спосіб в сиру погоду.

3. Зробіть водовідвідні канавки, які врятують урожай під час рясних поливів або зливових дощів.

4. Лопається капуста найчастіше, коли дозрів урожай. Тобто тримати довше його явно небажане. Починайте строкове прибирання, щоб і шкідників в їжі обділити, і з зайвою водою проблем не виникло.Що робити, якщо качани розтріскалися?

Такі качани не годяться для тривалого зберігання. Їх треба терміново використовувати для кулінарних цілей або відправляти на квашення і маринування. Виняток − тільки якщо качани прихопили заморозки. Треба почекати, поки вони відтануть на пні, і лише після цього збирати урожай. Є сорти, які відносно стійкі до розтріскування, типу Подарунка або Крюмон, Колобок і деякі інші.