Чому колись усі вішали килими на стіни, та чому зараз це дуже актуально

Багато хто думає, що так було модно й естетично, але це не так.

В часи СРСР, килими на стінах були в усіх квартирах та будинках, а в теперішній час — це не гарно й застаріло. Проте, наші бабусі не просто так вішали килими на стіни, на то в них були причини, а краса — одна з них.

Похвалитися сімейними фінансами.

Приблизно, кілька десятків років тому, не кожен міг купити собі килим з якісного ворсу й взагалі їх було важко знайти. В теперішній час, якісні килими з м’яким ворсом коштують дуже дорого.

Якщо в квартирі висів якісний вовняний килим — це означало, що  родина не бідна. Він довго служив своїм господарям, бо його не топтали ногами.

Килим, в якості утеплювача кімнати.

Якщо в селах хати опалювали дровами, то в містах було центральне опалення. Всі знали, що вікна з дерева погано зберігали тепло, тому й використовували килим на стінах, як утеплювач квартир. Він гарно справлявся з цією задачею. Товстий, якісний та натуральний килим відмінно зберігав тепло й не давав захворіти.

Килим, в якості звукоізоляції.

В так званих «хрущовках», стіни будинку були тонкими, навіть, можна було чути, як сусіди говорять, свистить чайник та нявкає кіт. Брак звукоізоляції викликав дискомфорт. Через це, вішали шар килима на стіну, щоб трохи створити особистий простір без сторонніх звуків.

Найчастіше вішали килими в дитячих кімнатах та спальнях, заради збереження звукоізоляції.

Килим, в якості захисника шпалер.

Ще 40 років тому, клеїти шпалери було дуже важко. Клей для шпалер робили й розводили самі, паперові шпалери часто розривалися та розлазилися. Тоді, люди не мали змогу змінювати часто шпалери, тому вони їх оберігали, накриваючи килимом. Він захищав стіни від плям та ушкоджень. Вішали його, зазвичай, за кріслами, диванами та ліжками, щоб меблі не лишали чорних слідів на шпалерах.

Килимом приховували нерівності стін.

Проблеми нерівних стін в «хрущовках» знайомі всім, бо квартири будували швидко, тому не часто дотримувались будівельних технологій. Щоб вирівняти стіни, необхідно багато часу й затрат. Коли сім’ям надавали нове житло, вони робили ремонт якнайшвидше, щоб переїхати. Тому, нерівні стіни закривали ширмами, різними картинами, настінними годинниками й звичайно ж, товстими килимами.