Чому не можна прати речі в гарячій воді, та яку температуру виставляти на машинці

Кожна господиня регулярно пере речі в пральній машинці або руками. Однак, завжди слід дотримуватися температурного режиму.

Гаряча вода.

Під час прання в гарячій воді, плями та різні забруднення більш ефективно видаляються з речей. Гаряча вода активізує пральний порошок або мило, за рахунок чого ці засоби починають краще діяти та повністю розчиняються при високій температурі. Однак, іноді прання в гарячій воді може лише нашкодити. За думкою деяких господинь, прати в гарячій воді можна лише ті речі, які зроблені з підходящої тканини. В деяких випадках тканинні волокна можуть руйнуватися при високих температурах. Через це речі розтягуються або зменшуються.

Холодна вода.

Буденне прання брудного одягу можна проводити в холодній воді. Це робиться для того, щоб не пошкодити структуру волокон тканини при частому пранні. Під час прання в холодній воді, результат буде таким самим, як при пранні в гарячій воді. Сучасні пральні машинки мають багато функцій, які забезпечують якісне прання навіть з використанням холодної води. Обирайте температуру 30 градусів. Вона підійде для прання речей з делікатних тканин та заощадить час.
Руками, також, можна прати речі в прохолодній воді, якщо вони не потребують дезінфекції. Деякі тканини потребують прання лише в холодній воді – шерсть, шовк та атлас. Також, варто розуміти, що речі частіше сідають при пранні в гарячій воді. Випрані речі не варто викручувати, лише віджати та покласти сохнути, щоб тканина не деформувалася.
Речі, на яких утворилися яскраві плями, потрібно прати в холодній воді, бо вона краще їх розмиває. Від гарячої води кров починає згортатися, через що пляма залишається на одязі без можливості видалення.