Чому ніколи не можна ображатися на матір. Запам’ятайте раз і назавжди

Відносини з мамою-це фундаментальна основа відносин із зовнішнім світом, ставлення до себе і до інших!

Все починається в дитинстві…

Відносини з вашою матір’ю — це фундаментальна основа ваших відносин із зовнішнім світом, ставлення до себе і до інших! Якщо ваші стосунки з матір’ю були складними, важко уявити, що життя і контакт з іншими людьми, через який ви реалізуєте свій потенціал, втілюєте в життя ваші мрії, буде легким. Воно буде ускладнене важкими емоціями тяжкими почуттями, тривоги, образи, злості, провини, неповноцінності.

Якщо ваша мати, з якихось своїх причин, не змогла любити вас безумовно, бачити в вас красу, захоплюватися вами, за фактом вашого буття, а не за досягнення і послух, відкидала вашу любов, карала вас тим, що позбавляла своєї любові, емоційно відсторонюючись, проявляла, по відношенню до вас психологічне, фізичне насильство, вам може бути вкрай непросто створювати і підтримувати гармонійні відносини з людьми, відчувати зовнішній світ як свій будинок, відчувати свою силу міняти, будувати ваше життя, бачити в собі і в інших красу.

Ви, можете бути дуже невпевненою, тривожною людиною, з важкими взаєминами, можете сильно втомлюватися в контакті з іншими людьми, придушувати свою агресію, катуючи себе аутоагресією, можете бути схильним втілювати своє благополуччя лише в уяві, а в реальності, задовольнятися малим — складними, нещасливими особистими відносинами і працювати на роботі, від якої вас нудить, оскільки в глибині душі, ви «зберігаєте» послання своєї матері, яке вона, неусвідомлено передала вам як глибинну установку «ти не гідний щастя і любові, багатство і краса, не для тебе!».

Одного разу, коли ваші ресурси виснажаться, ваші психологічні захисти ослабнуть або перестануть діяти, ви можете зіткнутися з глибокою душевною кризою, в якій, гостро будете переживати, жалість до себе, глибоку образу, злість і навіть ненависть до своєї матері, аж, до побажання їй смерті. Так, таке зустрічається досить часто, але про це не заведено говорити. Важливо зрозуміти, що всі почуття, які ви переживаєте, особливо сильні почуття — ваші і ви маєте, повне право їх відчувати, на те у вас є всі причини.

Але, оскільки це дуже важкі, потужні, навіть руйнівні почуття, добре, якщо ви, будете це робити, в супроводі, за підтримки зацікавленої у вашому благополуччі людини, — психолога або психотерапевта. Тоді, разом, ви зможете максимально нешкідливо прожити їх, висловити, більш глибоко зрозуміти себе і свою матір, «з’ясувати з нею стосунки», у форматі уявного діалогу, і зрозуміти, що в її ставленні до вас, не було злого наміру, а тільки власна безпорадність і «душевна деформація», з якою вона не змогла впоратися.

І тоді, ви зможете трансформувати своє ставлення до себе, «перетворивши» аутоагресію, в глибоке прийняття, в почуття своєї безсумнівної цінності, змінивши свої відносини з іншими людьми, а почуття ненависті до своєї матері, що змушує вас несвідомо сприймати зовнішній світ як вороже, похмуре місце, в глибоке, неінтелектуальне, справжнє прощення, дорослої, сильної, красивої, духовно зрілої людини, і, можливо, вперше відкриєте для себе «інший» зовнішній світ, як життя, яке вам нескінченно раде, як свій будинок, в якому більше немає ненависті.

Чому ніколи не можна ображатися на матір. Запам’ятайте раз і назавжди