Чому обсипаються зелені плоди сливи: основні причини та способи їх усунення

Часто ще зелені сливи починають опадати. Це неприємно, бо хочеться поласувати стиглими сливами. Існують деякі причини, чому це може відбуватися.

Нестача поживних речовин.

Дефіцит азоту, калію та фосфору призводить до нестачі харчування для нормального розвитку плодів. Регулярна підгодівля мінеральними та органічними добривами допоможе забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.

Невідповідний полив.

Нестача чи надлишок поливу призводить до опадання слив. Недолік поливу викликає стрес у дерева, через що воно скидає зав’язі. Регулярно зволожуйте ґрунт на глибину коренів, особливо в посушливу погоду.

Хвороби та шкідники.

Хвороби та шкідники, також, призводять до опадання слив. Плодова гниль та моніліоз уражають плоди, через що вони передчасно осипаються. Плодожерка та попелиця завдають шкоди зав’язям й молодим плодам, через що вони опадають. Регулярно проводьте профілактичні обробки фунгіцидами та інсектицидами.

Клімат.

Погода, також, погано впливає на стан плодів. Заморозки навесні, сильний вітер та град завдають шкоди зав’язям й молодим плодам. Спека та посуха, також, викликають стрес у дерев, через що вони скидають плоди. Захистіть їх від негоди покривним матеріалом, щоб знизити ризик.

Неправильна обрізка.

Невідповідна обрізка має негативний вплив на здатність утримувати плоди. Не варто надмірно видаляти гілки, а також, правильно формуйте крону, інакше дерево стане слабким та буде скидати зав’язі. Обрізка має сприяти циркуляції повітря та світла всередині крони, щоб дерева були здоровими й добре плодоносили.

Регулювання навантаження.

Іноді плоди опадають з природних причин. Таким чином дерево регулює навантаження. Якщо утворилося надто багато плодів, дерево скидає частину з них, даючи можливість розвиватися іншим. Найчастіше це відбувається з молодими деревами, які не здатні утримувати багато плодів одночасно.

Чому обсипаються зелені плоди сливи: основні причини та способи їх усунення