Чому постійно не вистачає грошей, та що робити, щоб завжди жити у достатку

Пропонуємо ознайомитися з основними причинами нестачі грошей в родині.

Перша причина: завищені потреби.

Жити не по кишені – це вірний шлях до бідності. Записуйте свої витрати хоча б впродовж одного місяця й відразу побачите, що половина мотлоху у ваших шафах та коморах була куплена даремно. Це допоможе зрозуміти джерела, чому весь час не вистачає грошей на життя, не кажучи вже про додаткові задоволення, які не можете собі дозволити.

Друга причина: витрата грошей на дрібниці.

Чим більше людина заробляє, тим більше вона витрачає й найчастіше на абсолютно непотрібні та далеко не першорядні речі. До роботи пішки йти 15–20 хвилин, можна добратися на громадському транспорті, але гроші з’явилися, тому можна на таксі пересуватися. Такі непотрібні витрати зжирають до 20% зарплатні. Походи в кіно, підписки на всілякі сервіси, вибір найдорожчих тарифів з мобільним інтернетом, яким ти особливо не користуєшся й таке інше.

Третя причина: не ведеться планування власного бюджету.

Деякі люди хибно розуміють сенс ведення бюджету, асоціюють його суто з економією, яку сприймають дуже негативно, наче це щось ганебне. Однак, чим більше в людини грошей, тим більше потрібний бюджет. Справа в тому, що бюджет потрібен не для того, щоб заощаджувати, а для того, щоб усе контролювати. Це означає, як зменшення витрат, так й їх збільшення. У фінансах має бути порядок, щоб все було чітко розкладено по поличках. Тоді буде простіше ставити собі цілі та досягати їх. Ведення бюджету дозволяє ефективніше й головне свідомо розподіляти кошти.

Четверта причина: не вміння планувати серйозні покупки.

Разом із рівнем доходу часто зростають й наші витрати. А заповітна мрія, для втілення якої ми щоразу хочемо відкладати гроші, так й не наближається. Причина цього у нашому невмінні розпоряджатися грошима.

Позбудьтеся від телевізора або включайте його рідше точно вам не зашкодить. Так у вашому житті стане на порядок менше реклами й очевидно, менше витрат. Після святкового ажіотажу з’являється чудова можливість купити серйозну річ за справді низькими цінами.
П’ята причина: не вміння робити заощадження, грамотні вклади та інвестиції.

Якщо ви витрачаєте не все зароблене й наприкінці місяця залишаються вільні кошти, розумно почати їх інвестувати. Якщо ж заощаджень у вас немає, варто почати їх робити. Відкладаючи по маленькій сумі щомісяця, за кілька років можна накопичити гарну подушку безпеки, яка обов’язково знадобиться. Але інфляція з’їдає заощадження, якщо зберігати їх під матрацом. Зараз до ваших послуг великий вибір об’єктів для інвестицій та способів інвестування.