Майже кожна господиня вважає, щоб м’ясо, риба або інші продукти стали смачніше, їх потрібно обсмажити. І це дуже поганий підхід до приготування страв, бо вони будуть наповнені космічною кількістю канцерогенів, які викликають розпад ниркової тканини, порушення репродуктивної функції та захворювання на рак.
Температура під час якої олія починає коптити та перетворюватись на отруту різна. Нерафінована соняшникова олія горить при 107°, рафінована при 230°, а оливкова першого віджиму 200°.
При приготуванні в духовці все зрозуміло, бо є індикатор температури, який вмонтований в пристрій. А от зі сковорідкою, все набагато складніше. Якщо плита електрична, то можна подивитись в техпаспорті, яка температура відповідає певному положенню перемикача. А з газовою – це тільки загадка. Під час дослідження, вимірювали спеціальним термометром нагрів олії, через 10 хвилин на електро конфорці температура становила 180°, а на вогні 300°.
На виробництві олію отримують механічним та хімічним способами. Найкорисніша олія, яка багата вітамінами та антиоксидантами, виходить під час холодного віджиму. Але виробництву це не вигідно, бо віджимається лише четверта частина жиру. Тому вони обсмажують насіння та вичавлюють 2/3 об’єму жиру, при цьому всі корисні речовини зруйновані. Однак найстрашніше те, що вони заливають віджате насіння дуже токсичним розчинником, який складається з суміші ацетону та бензину та отримують те, що залишилось. Ця олія називається рафінована і вже є токсичною.
Про доречність використання соняшникової олії та смаження, вирішувати кожному самостійно. Але пам’ятайте, що лікуватися набагато дорожче й складніше, ніж дотримуватись здорового способу харчування.