Чому собаки на одних людей гавкають, а на інших – ні. Мало хто знає про це

Собаки можуть бути агресивними, гарчати та лаяти на декого, а до інших ставитися спокійно й приязно.

Почуття нового.

Найчастіше собака може погано реагувати на незнайому людину, бо відчуває щось нове. Не соціалізовані собаки при контакті з незнайомцями відчувають новий запах та нову поведінку, через що можуть відчувати загрозу. Навіть та собака, що звикла до інших може відчувати тривогу та невпевненість. Найчастіше це відбувається через незнайомі характеристики, які мають люди, а також, вигляду та запаху.

Собаки відчувають загрозу від деяких людей.

Кожна людина має різні розміри, фізичні характеристики та поведінку, через що собака може відчути загрозу.

Це може бути борода, високий зріст, гучний голос, рухи тіла, прямий зоровий контакт, сильний запах від шампуню, парфуму, дезодоранту або їжі — це нервує пса.

Погані спогади.

Собаки мають асоціативне мислення та негативні спогади. Деякі особистості можуть здаватися собакам небезпечними, бо асоціюються з поганими спогадами через запах або зовнішній вигляд. Ображена та травмована тварина в цей момент починає лаяти на подібних людей.

Захист господаря.

Часто собаки таким способом захищають своїх господарів, навіть якщо в усьому немає необхідності. Також, вони захищають свою територію, особливо якщо це сторожова або пастуша порода. В такому випадку вони проявляють агресію до всіх, хто займає їх простір, бо відчувають загрозу. Тварини часто реагують на прості жести. Наприклад, коли хтось надягає шапку або відкриває парасольку. Також, собаки відчувають ревнощі до людей, які підходять до їх господарів.

Собаки можуть бачити справжню природу людей.

Домашні улюбленці здатні оцінити характер людини та визначити чи заслуговує вона довіри. Вони звертають увагу на соціальні взаємодії та підозріло ставляться до того, як оточуючі ставляться до господарів. Собаки уловлюють думку господаря щодо іншої людини та починають ставитися до неї так само.