Чому у більшості овочевих культур багато пустоцвіту? Варто знати усім хто вирощує овочі!

Існує маса причин, за яких квітки не утворюють зав’язі, необхідно розглянути основні причини подібних проявів.

Пустоцвіти виникають у багатьох культур, включаючи огірки, томати, кабачки. Іноді рослина утворює квітки, які не стають згодом зав’язю і плодами. Якщо розглядати чоловічі квітки у дводомних представників флори — ситуація виглядає цілком закономірною, інформує Ukr.Media.

Однак якщо жіночі суцвіття не формують плід — це виглядає підозріло. У будь-якому випадку, необхідно шукати причину проблеми, усувати її. Існує маса причин, за яких квітки не утворюють зав’язі, необхідно розглянути основні причини подібних проявів.

Загальні причини появи пустоцвіту

Якщо рослина цвіте і не дає плодів, мова може йти як про поганий догляд, так і про відсутність запилювачів. Останнє особливо актуально для парникових культур : людина вирощує огірки і помідори без доступу комах, які запилюють, а потім дивується відсутністю зав’язі. Щоб вирішити проблему, необхідно або забезпечувати доступ природних запилювачів, або придбати м’яку щіточку і запилювати суцвіття самостійно, переносячи пилок від однієї рослини до іншої.

Недостатній догляд теж викликає рясну появу пустоцвітів. Рослини будь-якого виду перестануть давати плоди при зайвій сухості або холоді, при дефіциті сонячного освітлення — якщо мова не йде про тіньолюбні різновиди. При поливі холодною водою або недотриманні його режиму, при поливі в розпал сонячного дня, приміром, теж з’являються пустоцвіти.

Чому пустоцвіти формуються в огірків?

Огірки — переважно теплична рослина, хоча багато городників практикують їх вирощування у відкритому ґрунті. Крім загальних проблем з запилювачами в теплиці, огірки мають схильність давати пустоцвіти, коли городник не збирає врожай вчасно. Якщо на стеблі присутні перезрілі огірки, або знаходиться великий обсяг готових до зняття плодів, нові квітки виявляються пустоцвітами.

Перегрів в теплицях — теж характерне явище. Якщо надмірно високі температури, огірки швидко втрачають вологу, листя жовтіє, а нові квітки не приносять врожаю. При дуже сильній спеці можуть постраждати і висаджені на вулиці огірки. Також будь-які шокові впливи — екстремальні перепади температури, полив холодною водою, приводять до зменшення обсягів плодоношення за рахунок пустоцвітів.

Цікавий факт : вступаючи в період плодоношення, огірок дає спочатку чоловічі квітки, які відпадають самі по собі, і тільки потім приходять жіночі. Не варто дивуватися, якщо перші квітки на рослині виявляться пустоцвітами. А ще варто висівати насіння, яке зберігалося 2-3 роки. При більшому або меншому терміні зберігання пустоцвітів буває більше.

Чому багато пустоцвіту на томатах?

Томати теж часто вирощують в теплицях, де вони можуть залишитися без запилювачів або постраждати від високих температур. Але крім того, урожайність даних рослин щільно пов’язана з обсягом поживних речовин у ґрунті, і якщо їх недостатньо, пустоцвітів буде багато. Також не можна висаджувати помідори близько один до одного, вони будуть конкурувати за поживні речовини, що теж призведе до чисельних пустоцвітів навіть при грамотному внесенні добрив.

Чому на кабачках багато пустоцвіту?

Кабачки, гарбузи, а також дині і кавуни часом також виявляють схильність до пустоцвітів, що відбувається звичайно внаслідок холодної погоди або сильних добових перепадів температур, або при недостатньому поливі. Рослини перерахованих культур теж не можна висаджувати занадто близько одну до одної, у них теж простежується досить висока потреба в поживних речовинах.

Цікавий факт : гарбузи і кабачки можна висаджувати навіть біля купи гною або на тому місці, де вона щойно була. Рослина не тільки не «згорить», але й дасть прекрасний урожай.Як позбутися пустоцвіту?

У певній кількості пустоцвіти все ж потрібні, вони дають багато пилку, забезпечують запилення інших квіток, формування гарної зав’язі на них. Обривати пустоцвіти не варто, вони можуть пройти свій природний життєвий цикл, не віднімаючи у рослини багато сил. Але якщо їх дуже багато, варто вжити певних заходів, щоб мінімізувати кількість безплідних квіток.

Необхідно переглянути умови вирощування культури, якщо є припущення, що пустоцвіти з’являються через агротехнічні причини. У холод можна вкривати рослини плівкою, в спеку — провітрювати парник. Необхідно вирішити питання з добривами, переконатися, що вони вносяться в необхідному обсязі і своєчасно. Можна також користуватися спеціальними засобами, що збільшують шанс отримати зав’язь — вони продаються у магазинах.

Таким чином, пустоцвіти виникають при невідповідних умовах вирощування або при відсутності запилення. Садівники і городники мають можливість виключити дане небажане явище.