Чому у цибулі жовтіють кінчики, та що робити, щоб цього позбутися

Може бути декілька причин побіління кінчиків у часнику та цибулі. Пропонуємо з ними ознайомитися.

  1. Кисла земля.

Для розкислення її візьміть кальцієву селітру 3 ст. л., розчиніть у 10 л. відрі води та полийте цим розчином рослини. Норма для поливу склянка розчину на одну рослину. Також, можна використати вапно чи деревний попіл. Для цього 2 склянки попелу залийте окропом, розмішайте та долийте водою до 10 л.

  1. Недостатня кількість азотного добрива.

Листя від цього стає жовтуватим чи світло-зеленим, а на кінцях білим. Негайно приступайте обробляти рослини нашатирем. Розчиніть 3 ст. л. нашатирного спирту у 10 л. води чи полийте посадки зверху таким розчином, 3 ст. л. кальцієвої селітри розчиніть у 10 л. води.

  1. Недостатньо у землі міді.

Зазвичай, біліють кінчики листків на торф’яній землі чи при додаванні його для підготовки грядки. Щоб виправити цей недолік полийте землю таким розчином, 1 ч. л. хлорокисі міді та розчиніть в 5 л. води. Використовуйте для цього бордоську суміш чи мідний купорос.



  1. Недостатньо калію.

Крім побіління листки рослин злегка закручується. Для попередження цього підживіть їх калієм. Цибуля з часником добре реагують на хлор, тому використайте для підгодівлі хлористий калій. Для цього розчиніть у 10 л. води 3 ст. л. хлористого калію та полийте цим розчином рослини у розрахунку на кожен кущ 1 склянку.

Всі роботи проводьте у суху, безвітряну погоду у вечірні часи. Напередодні підживлення проведіть ретельний полив рослин простою водою.