Чому в’яне листя огірків. Головні причини, і що робити.

Як зупинити масове в’янення листя на огірках? Визначаємо першопричину і негайно діємо.

Нерідко в закритому ґрунті можна спостерігати таку картину — всі огірки нормально розвиваються (навіть з урахуванням спеки), але в одного в ряду раптом без видимих причин листя никнуть. Трав’яна мульча при цьому лежить під кожним кущем, поливи ведуться регулярно і однаково для всіх (цей чинник навіть розглядати не будемо), інформує Ukr.Media.

У чому ж тоді причина такої поведінки? Швидше за все, проблема пов’язана з проявом такого поширеного грибкового захворювання, як коренева гниль. Для тепличних огірків — це аж ніяк не рідкість.

Що робити?

Оскільки у нас проблема з’явилася на ранній стадії розвитку, ми хотіли викопати хворий кущ і не мучити ні його, ні себе. Звільнене місце обробили деревною золою, щоб не створювати проблем для найближчих сусідів.

Але якщо біда прийшла, коли кущ уже був досить розвинений, почав активно цвісти і плодоносити, то іноді має сенс поборотися за його життя (особливо, якщо огірків посаджено зовсім мало).

Перша ознака кореневої гнилі — дивне в’янення. Здається, що кореневу систему хтось під’їв, і вона вже не в змозі забезпечити достатньою кількістю вологи та поживних речовин надземну частину рослини. Далі в’янення дуже швидко переходить в відмирання і всихання листових пластин, що призводить до загибелі куща.Оскільки огірки зараз знаходяться в стадії плодоношення, то використовувати хімічні фунгіциди не можна. Якщо хвороба зайшла ще не занадто далеко (мало засохлих листів), можна спробувати застосувати біологічні фунгіциди («Трихоцин», «Гліокладин» ), які не роблять негативного впливу на врожай.

Перед обробкою всі квіти і огірки, що знаходяться на будь-якій стадії розвитку, потрібно обірвати, також бажано прибрати частину листя. Рослина ослаблена, тому кількість споживачів і без того невеликої кількості вологи з ґрунту потрібно скоротити до мінімуму.

Поливати розчинами біофунгіцидів слід строго під корінь. Пристовбурові круги рослин при цьому повинні бути добре замульчовані. Додатково по листу слід виконати обробку «Алирином» і «Гамаіром» (все по інструкції).

Якщо в’янення сильне, то обробки слід повторити через 4-5 днів.