Чому в’яне та жовтіє цибуля, та що потрібно зробити щоб цього уникнути

Іноді, кущі цибулі починають жовтіти та в’янути. Причин цьому явищу може бути багато. Коли вона вже зав’язалась та кущ починає лягати на землю й сохнути – це звичайний процес дозрівання. А от якщо це трапилось на початку або в процесі інтенсивного росту рослини — це недобрий сигнал, який говорить про хворобу рослини або заселення шкідливих комах.

Виявляємо причину та приймаємо відповідні міри.

Відсутність або недостатній полив. У спеку, при недостатньому поливі, рослина починає страждати від нестачі вологи, яку вона інтенсивно втрачає при такій погоді. Дотримуйтесь певного поливного режиму. На початку літнього сезону посадки цибулі поливайте її два рази на 7 днів, всередині літа один раз на 7 днів. На 1 кв. м. потрібно витрачати — 6-8 літрів води. У спекотну погоду полив рослин потрібно збільшити в декілька разів.Нестача мікроелементів.

Якщо молодій цибулі не вистачає азотного добрива, тоді можуть бути пожовклі, потовщенні та короткі кінчики листків. Підгодуйте ділянку цибулі азотним добривом. Або природним засобом — настоєм тваринного гною та сечовини.

Заселення рослин шкідниками. 

Шкідники, також, можуть бути причиною пожовклого листя цибулі.

Стебловою нематодою. Вона заселяє листки зсередини у вигляді невеличких біленьких хробачків. Вони найнебезпечніші шкідники цибулі. Щоб попередити заселення хробаків у ґрунті, потрібно обробити його та сіянку перед посадкою інсектицидами.Цибульною міллю. Відрізняються вони від нематоди кольором. На вигляд моль має жовтувате забарвлення з коричневими бородавками. Від  цього шкідника, також, потрібно грядку перед посадкою обробити інсектицидом.

Цибульною мухою. Ця муха активна у квітні та травні місяці. Коли жовті тільки кінчики, а в землі донця підгрижені та загнивші — це ознака ушкодження цибулі цибулевою мухою, яка відклала яйця. Спробуйте запилити міжряддя цибулі тютюновим пилом змішаним з соняшниковим попелом в пропорції 1:1. Пошкоджені екземпляри, потрібно негайно видалити з грядки та спалити.

Чому в’яне та жовтіє цибуля, та що потрібно зробити щоб цього уникнути