Чому загнивають і опадають зав’язі на кабачках, причини і способи усунення — Городникам на замітку.

Основні причини подібної поведінки і способи їх усунення.

Нерідко так буває, що кабачки активно квітнуть, а зав’язі, виростаючи приблизно до 3-4 см в довжину, раптом ні з того ні з сього починають жовтіти, в’янути і загнивати. В результаті любителі кабачків залишаються без значної частини врожаю і змушені йти в мережевий магазин і купувати ввезені турецькі екземпляри цієї гарбузової культури, інформує Ukr.Media.

Спробуємо розібратися, чим може бути викликана така незрозуміла поведінка:

Дощова холодна погода. Кабачки — теплолюбна культура. Від холоду і надмірної вологості вони починають хворіти, в результаті чого слабшають і не можуть забезпечити зав’язі достатнім харчуванням.

При вирощуванні кабачків у теплиці багато дачників стикаються з тим, що у них виростають монстроподібні зелені гіганти, які дуже швидко освоюють весь внутрішній тепличний простір. Вони викидають безліч чоловічих квітів, але ті не здатні повною мірою запилити нечисленні жіночі квіти в силу браку комах і високих температур (пилок при великому нагріванні стає стерильним). Незапилені зав’язі поступово починають загнивати, рослина як би позбавляється від них, щоб не витрачати сили даремно.

Як і всі гарбузові культури, кабачки вкрай чутливі до нестачі бору. Даний елемент особливо потрібен рослинам у період цвітіння і утворення зав’язі. Якщо бору недостатньо, зав’язі будуть загнивати і опадати. Для виправлення ситуації розведіть 1,5 г борної кислоти на 10 л води і одноразово полийте всі Ваші кабачки. В якості альтернативи борної кислоти можна скористатися будь-якими комплексними мінеральними добривами, в складі яких присутні різні мікроелементи, включаючи бор.

Ще однією причиною гниття зав’язей на кабачках є нестача йоду. Для виправлення ситуації полийте Ваші кабачки слабким водним розчином йодиту калію.Нерідко загнивання зав’язей провокує занадто густа посадка. Спочатку Ви висаджували розсаду кабачків на достатній відстані один від одного, але листя-лопухи, які непомірно розрослися на стеблах-трубках захопили весь навколишній простір, включаючи територію своїх «побратимів», що ростуть по-сусідству. Для поліпшення ситуації відріжте зайві листя, що ростуть переважно з центру куща. В результаті покращиться провітрюваність, всі листя стануть отримувати достатню кількість сонячних променів.

Якщо нічого не допомогло, спробуйте запилювати квітки вручну, використовуючи для зручності невеликий пензлик для малювання з м’якою щетиною. З її допомогою акуратно переносячи пилок з чоловічих квіток (без зав’язі) на жіночі квітки з зав’яззю.

Для залучення інтересу з боку комах-опилювачів додатково обприскати проблемні кущі розчином натурального бджолиного меду (1 ст. л. на 1 л води).

Коли Ви знайдете причину і виконайте дії по її усуненню, Ви здивуєтеся, як швидко підуть у ріст нові здорові зав’язі. Кабачок адже на насправді дуже життєстійка і невибаглива культура.

Чому загнивають і опадають зав’язі на кабачках, причини і способи усунення — Городникам на замітку.