Чому жовтіє листя часнику, та як цьому запобігти, щоб не втратити врожай

Жовте бадилля часнику має багато причин, але цьому можна запобігти.

  1. Заморозки.

Не дотримання строків посадки часнику восени, можуть у подальшому викликати пожовтіння листу весною. Рання посадка часнику, при дуже теплій погоді, може викликати інтенсивний ріст, в результаті листя примерзне взимку, а на весні буде відростати слабке та жовте, якщо взагалі відросте.

Щоб вберегти майбутній врожай, замульчуйте свою ділянку часнику. Для цього візьміть опале листя, перепрілий перегній, кукурудзиння та інше. Також, скористайтесь навесні біологічними стимуляторами росту, щоб зняти стрес та допомогти швидко відновитися.Спеціалісти рекомендують обробити часник такими препаратами як: «Энерген» «Епін», «Циркон», HB-101, які готуйте згідно інструкції.

  1. Нестача або надлишок вологи.

Листя часнику може пожовтіти у дуже спекотну чи дощову погоду. Порушення оптимального для рослин повітряно-водного балансу, а реагують вони на це пожовтінням листя.

Коли навесні стоїть помірна погода з періодичними опадами та теплою середньодобовою температурою, поливайте свій часник один раз на 14 днів. У спекотну й суху, збільште поливи. У дощову весну взагалі поливати не потрібно. Якщо на грядці часнику лежить товстий шар мульчі, його також не поливають. Часник дуже негативно реагує на надлишок води, ніж на посуху. Перед збиранням врожаю, приблизно за 30 днів, припиніть будь-які зволоження грядок з часником.  1. Шкідники та хвороби.

Хворіє часник несправжньою борошнистою росою, гниллю, іржею, пліснявою, пошкоджується цибульною мухою, нематодами, міллю та кліщем. Хвороба чи пошкодження шкідниками часнику, також, може викликати пожовтіння листя. Викопайте пожовклий кущ часнику та перевірте на наявність пошкоджень. Для профілактики проведіть обробку фунгіцидними та інсектицидними препаратами.

Щоб попередити ураження часнику:

  • Садіть часник на одній грядці раз на декілька років;
  • Протруюйте, перед висадкою в землю. фунгіцидами;
  • Оновлюйте сорт часнику раз на 3-4 роки;
  • Вирощуйте поряд з грядкою часнику нагідки та чорнобривці.  1. Нестача азоту та інших мікроелементів.

При відсутності попередніх причин часник все таки жовтіє, може бути недостатнє живлення, особливо азоту та мікроелементів.

Навесні коли ще лежить сніг, проведіть підгодівлю посадок часнику. Для цього у 10-ти літрах води розведіть аміачну селітру 6 грамів,  суперфосфат 10 грамів та сульфат калію 6 грамів. Норма поливу 10 літрів на 1 кв. м., через 30 днів повторіть.

Для поціновувачів органічного землеробства, підгодуйте грядку з часником настоянкою з трави та деревного попелу.Коли жовтизна все ж таки з’явилась, обробіть часник комплексним добривом, через 7 днів проведіть кореневе підживлення. Але коли листя часнику починає жовтіти знизу, це означає, що вже починає формуватись цибулина часнику й поживні речовини переходять з листків у зубки, які починають інтенсивно утворюватись.