Чим поливати капусту для зав’язування качанів. Розчини, який перевірений вже роками

Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі капусти. Досвідчені городники завжди користуються цим аптечним засобом, щоб приготувати користе та ефективне добриво для капусти.

Пропонуємо дізнатися, чим корисний йод для капусти та як приготувати з нього добриво.

Корисні властивості йоду.

Йод позитивно впливає на розвиток капусту, бо є природним антисептиком. Він містить велику кількість вітаміну С, який зміцнює фітоімунітет рослин,  пришвидшує зростання та зав’язування качанів, а також, захищає культуру від хвороб та шкідників. Йод допомагає культурі ліпше засвоювати азотисті сполуки, стати стійкішою до морозів та довше зберігатися.

При нестачі йоду в ґрунті, капуста матиме маленькі, нещільні качани та блідо-зелений колір.

Основні правила підживлення капусти йодним розчином.

  1. Перед підживленням капусти йодним розчином, ґрунт обов’язково полити теплою водою;
  2. Перше кореневе підживлення слід проводити через 14 днів після посадки саджанців у відкритий ґрунт;
  3. Проводити обприскування необхідно тільки ввечері або в похмуру безвітряну погоду;
  4. Дотримуватися правильної пропорції йоду та води, бо надлишок може призвести до опіків рослини. Достатньо 1 краплі йоду на 2 л. води. На кожну рослину потрібно по 1 л. йодного розчину.

Молочно-йодний розчин проти шкідників.

Капуста часто страждає від нападу таких шкідників, як попелиця, павутинний кліщ, трипси та хрестоцвіті блішки. Позбутися від цих шкідників, а також, водночас підживити капусту допоможе один ефективний розчин.

Щоб приготувати 5 л. розчину потрібно змішати 0,5 л. молочної сироватки, 1 ст. ложку рідкого господарського мила, 10 крапель йоду та 5 л. чистої води.

Всі складові ретельно перемішати, налити в пляшку з обприскувачем та обробити капусту. Цим розчином потрібно обробляти культуру відразу після посадки саджанців у відкритий ґрунт, а потім один раз на тиждень.

Молочно-йодний розчин підходить для всіх видів капусти: броколі, білокачанної, цвітної та пекінської.

Чим поливати капусту для зав’язування качанів. Розчини, який перевірений вже роками