Де саме в будинку повинні лежати ікони, та як правильно їх розміщувати

У оселі віруючої людини мають бути православні ікони. Вони повинні бути розміщені на східній частині дому біля вікон. В таких місцях образи стоять століттями, тому люди ніколи не задавались питання куди їх ставити.

Де розміщувати ікони в будинку.

Точних інструкцій по розміщенню ікон в приміщеннях не існує, це має бути тільки здоровий глузд.

Не можна розміщувати ікони у ванних кімнатах, поряд з магнітофонами, телевізорами, комп’ютерами та іншими технічними засобами. Вони будуть відволікати увагу віруючих від піднесення молитов до бога. Не ставлять ікони поряд з косметичними засобами, книгами, статуетками, іграшками, постерами з зображеннями будь-яких артистів й співаків. Також, не можна розміщувати поряд з фотографіями, картинами та різними репродукціями, навіть якщо вони релігійного характеру.

Як організувати домашній іконостас у червоному кутку.

Розміщувати іконостас потрібно в східному кутку квартири чи будинку. Для цього ставлять невеличкий стіл чи полички, які повинні бути розташовані на одному рівні з очима чи трішки вище. На полицях розгортають вишитий власноруч спеціальний рушник та ставлять поряд лампадку. В центрі, в самому верху, розміщують праворуч ікону Спасителя, а зліва ікону Матері Божої. Нижче ставлять Святу Трійцю та Таємну Вечерю.

Під цими полицями чи по різним сторонам, потрібно розмістити інші ікони: Миколая Чудотворця, Пантелеймона – цілителя та інших святих, які вам до душі. Ще нижче ставлять ікони святих – покровителів всіх членів родини.

Але організовувати дуже розкішний та оздоблений іконостас в Червоному Кутку та розміщувати велику кількість ікон не потрібно. Головне призначення цього кутка в тому, щоб людина хотіла тут щиро та від душі молитися.