Декілька найкращих способів збільшити урожай огірків за допомогою народних методів

Ці овочі є практично на кожній присадибній ділянці, але далеко не всі знають як отримати хороший урожай.

Всім городникам хочеться вирощувати і їсти овочі без шкідливих речовин. Тому на своїй ділянці вони намагаються якомога рідше застосовувати отрутохімікати, а по можливості намагаються обходитися народними засобами, інформує Ukr.Media.

Багато з них і справді ефективні. Але не всі знають, що звичайна зеленка і йод допоможуть перемогти огіркам деякі хвороби і дати відмінний урожай.

1. Часто через страшне захворювання огірків — борошнисту росу — рослини починають жовтіти, в’янути. Уражені рослини можна лікувати настоєм прілого сіна. Обприскуйте їх сінним настоєм три рази з тижневою перервою.

Настій лікувальний робиться так: в невелику діжку закладіть пріле сіно на половину ємності залийте водою, настоюйте 2-3 доби, проціджуйте і обприскуйте. І ніякої хімії!

2. Від несправжньої борошнистої роси користуйтеся звичайною зеленкою. Розчин для обприскування готується так: на відро води додайте 10 мл зеленки, 2 л сироватки (можна використовувати і молоко) і 50 г сечовини. За сезон оброблюйте посадки три рази. Перший — коли рослини почали цвісти, другий і третій — з інтервалом у тиждень. Результатом залишитесь задоволені.

3. Деколи огірки гинуть від прикореневої гнилі. Для цього потрібно поливати огірки після збору врожаю розчином зеленки, 10 крапель на відро води. Але щоб цього не трапилось рекомендується робити це до початку захворювання. Також потрібно обприскати рослину йодом, 10 мл на 10 л води.4. Ще хочемо запропонувати спробувати один спосіб захисту від цієї хвороби. Стебло огірка на 10 см від землі змащувати йодом або зеленкою, розведеними у співвідношенні 1:2 (на одну частину йоду — дві частини води). Особливо добре допомагає цей прийом огіркам, що ростуть вертикально. Загибель грибків, що викликають хворобу, відбувається вже після двох обробок.

У чому секрет зеленки? Її антисептична дія обумовлена сполуками міді, які містяться в ній. Крім того, вона корисна для рослин і як добриво, до складу якого входять мікроелементи. Особливо необхідна мідь на болотистих ґрунтах, в яких цього елементу практично немає. Але також не забувайте використовувати для захисту огірка та інших культур перевірені багатьма поколіннями городників, доступні і дешеві препарати міді: бордоська рідина, окис міді, медиксом, поліху.