24 квітня, православна церква вшановує пам’ять великомученика Антипа єпископа Пергамського. Жив він у 1 столітті, вірував у Христа та боровся з язичниками. За свої переконання, Антип загинув страшною смертю. Перед останнім подихом він попросив у Бога дар зцілення. З того часу, мощі Антипа володіють чудотворною силою зцілення.
Традиції в день Антипа.
До святого Антипа віряни звертаються коли з’являється сильний зубний біль. Вони прикладають до болючого місця дрібну монету, потім роблять в ній отвір, просувають нитку та вішають на ікону Антипа. Люди вірять, що святий назавжди вгамує їхнє страждання.
В цей день здавна заборонено займатися садівництвом. Все, що посіяне або посаджене 24 квітня гине. Тому, краще зайнятися цією важливою справою в інший день.
В день Антипа господині зранку прибирали оселю, а ввечері під ноги чоловіку, який повертався з роботи, кидали жменю монет. Люди вірили, що такий ритуал налагоджує фінансові потоки та збагачує родину.
Монети використовують ще в декількох ритуалах для залучення кохання, удачі та добробуту.
Наприклад:
- Щоб звернути увагу коханої людини, потрібно підкинути в її або його оселю монетку через вікно чи двері.
- Якщо сподобалася якась місцевість під час відпочинку, киньте у водойму монетку, щоб повернутися знову.
- Щоб отримати роботу про яку мрієте, підкиньте монетку до дверей підприємства. Незабаром, доля надасть можливість влаштуватися на омріяну посаду.
- Щоб звільнитися від постійних невдач та неприємностей, необхідно кинути монети у бурхливий потік, який понесе з собою всі негаразди.
Народні прикмети в цей день.
На вулиці цілий день йде дощ, чекайте багатого врожаю грибів.
Під час сходу сонця небо червоне – до сильного вітру та дощів на протязі всієї весни.