День Блаженного Василя Чудотворця — 15 серпня. Про що слід просити у святого

15 серпня, православна церква відзначає день Блаженного Василя Чудотворця. Народився він в простій родині на паперті Єлоховського храму у 1468 році. Батьки віддали хлопчика вчитися шевській справі й майстер згодом зрозумів, що Василь не проста людина.

Одного разу, до майстерні зайшов купець й попросив зшити такі чоботи, щоб за рік зносити не зміг. Василій розплакався та пообіцяв, що вони зроблять такі, які взагалі зносити не зможе. Майстер спитав у хлопця, що сталося. Василій відповів, що замовник не зможе вдягнути нове взуття, бо згодом помре. На наступний день вони почули про смерть купця.

З 16 років, Блаженний Василій блукав по вулицях Москви нагий та босий й здійснював свій юродивий подвиг. Він перевертав лотки з сирими калачами, розливав глечики з прокислим квасом та отримував стусани від торговців за свої дії. За це він дякував Господу й швидко набув шани серед народу, за викривання неправди.

Також, він допоміг порадою купцеві, який довго не міг побудувати кам’яний храм на Покровиці. Проповідував милосердя, допомагав просити милостиню тим, хто найбільше цього потребував, але соромився. Засуджував вірян, які подавали милостиню з корисливими цілями.

За свої подвиги та молитви, Господь нагородив Блаженного даром передбачення. Це врятувало Москву від великої пожежі, молитвами була погашена пожежа в Новгороді й цар Іван Грозний отримав дорікання за те, що на богослужінні думає про свій палац.

На небо пішов святий Василій у 1557 році. Його поховав митрополит Макарій біля Троїцького храму.