День ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимської» — 12 жовтня. У неї просять здоров’я та опіки

12 жовтня, православний світ відзначає день ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимської». Вона була однією із сімдесяти ікон Пресвятої Богородиці, які написав святий євангеліст Лука. Вважається, що саме ця святиня має найбільшу подібність зі справжньою Богородицею.

В переказах зазначають, що саме з цієї ікони, яка у свій час знаходилася у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, небесний голос відлунав до преподобної Марії Єгипетської й звернув її з неправедного шляху й гріху.

Єрусалимській іконі Божої Матері було притаманне доволі часте перевезення по різних монастирях, церквах та храмах. Тисячі людей з кожного міста молилися поруч з нею та сподівалися на її чудотворну силу.

У 5 столітті, за вказівкою імператора, ікону Пресвятої Богородиці було відправлено до Константинополя в храм «Пігій». Перекази вказують на те, що чудодійна сила ікони допомогла візантійським військам відбити напад скіфів.

У 10 столітті, вона була перенесена в місто Корсунь та піднесена князю Володимиру у вигляді подарунка. Після того, як люди в Новгороді прийняли християнство, володар доставив образ Єрусалимської ікони до Софіївського собору, де вона перебувала більше чотириста років.

В 1812 році, під час нападу Наполеону, оригінал ікони Єрусалимської зник та був замінений списком. Але згодом, дивовижними обставинами образ знову знайшовся в Єрусалимі в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці.

Ікона Пресвятої Богородиці «Єрусалимської» вважається чудотворною, зцілющою та заступницькою. Православні люди моляться перед нею та благають про зцілення сліпоти, хвороб, захисту від пожежі, повені, засухи, відвернення війн та занепаду.

День ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимської» — 12 жовтня. У неї просять здоров’я та опіки