День Іоанна Златоуста. Що обов’язково треба зробити сьогодні

Обряди й традиції цього дня

За давньою традицією, на Івана Златоуста треба приготувати поминальний обід, який складається з рисової каші, компоту і відкритих пирогів з капустою, грибами, м’ясом або рибою.

Якщо погода дозволяє, частину приготовленої їжі потрібно віднести на цвинтар, покласти на могилки померлих, або роздати в церкві нужденним.

Протягом століть склалася прикмета, 9 лютого не можна нікому нічого дарувати. Подарунок обов’язково зламається, порветься, або зіпсується, а з одержувачем і дарувальником може трапитися біда.

Запаліть сьогодні в будинку вогонь

Щоб в сім’ї завжди панували достаток, добробут та мир, на Івана Златоуста прийнято прославляти піч і вогонь, вони вважалися у наших предків центром житла і символом домашнього затишку.

В зимові місяці, коли дні короткі, а на вулиці мороз і завірюха, пічний вогонь заміщав людям цілюще сонячне світло.

9 лютого для розпалу вогню в печі дрова складали по-особливому, щоб разом загорілися всі поліна.

Якщо вийшло одразу спалахнути вогню, значить, тут живе щаслива сім’я, рік для всіх домочадців виявиться вдалим, в будинку будуть достаток, радість і здоров’я, а на полях влітку — родючість.

За народним повір’ями, у цей день златоустів вогонь здатен вилікувати від усіх хвороб.

Хворого треба підвести до печі, щоб він посидів біля вогню, подивився на нього і тричі про себе голосив молитву «Отче наш». Вогняне тепло наповнить тіло, прожене всі хвороби і незабаром людина піде на поправку.

Так що не забудьте сьогодні розтопити піч або камін.

При цьому зверніть увагу, як розгоратимуться дрова, на такий випадок в народі є свої прикмети:

• Якщо вогонь розгорається яскраво і швидко, скоро в дім завітають гості.

• Коли полум’я повільно займається, значить, його займанню злі духи заважають. Позбутися від них можна, якщо покласти в печі кочергу перпендикулярно колосникам, формуючи хрест.

Тепер придивіться до вогню в печі або каміні:

1. Якщо в топці іскриться, чекайте новин.

2. Полум’я прямо рветься в трубу — чекайте сімейних сварок або погодної негоди.

3. Якщо вогонь горить з одного боку, значить, в будинку незабаром буде весілля.

4. Коли дрова потріскують, треба чекати сильного похолодання.

5. При прогоранні дров у печі, зверніть увагу, який формується попіл. Якщо він має округлену форму, значить, в будинку скоро з’явиться немовля, а якщо довгасту, то небіжчик.

6. Коли з труби в топку сиплеться сажа, в сім’ї очікуються великі неприємності.Наші предки з давніх часів наділили вогонь надприродними здібностями, головна з яких — очищення.

Якщо в будинку немає печі або каміна, запаліть сьогодні хоча б свічки. Вони завжди налаштовують на позитивний лад, їх полум’я заспокоює, в родині все буде умиротворено, без сварок і скандалів. Коли в будинку горять свічки, нікому не захочеться сваритися і з’ясовувати відносини. Джерело

День Іоанна Златоуста. Що обов’язково треба зробити сьогодні