День Марії Магдалини — 4 серпня. Що слід зробити, щоб захистити оселю від біди

4 серпня, православний світ відзначає день Марії Магдалини. Родом вона з Галілейського міста Мандала. У неї була одержимість бісами. Однак, після зустрічі з Ісусом, дівчина одужала. З цього моменту вона завжди була поряд з ним. Свята була присутня на розп’ятті Христа та на його похованні й стала першою людиною, яка побачила чудесне воскресіння Сина Божого.

Традиції в цей день.

Наші пращури в цей день боялись грому. Якщо він раптом починав гриміти, вони хрестилися та молилися про захист від удару блискавкою.

Якщо в цей день стоїть сонячна погода, жінки ловлять «Маріїне світло», щоб освітити оселю. Для цього вранці прибирають фіранки та влаштовують прання, а чисті розвішують вже ввечері. Вікна, також, потрібно помити.

Щоб захистити оселю від нечисті, березовим віником, що був зібраний на Трійцю, обмітають павутиння по кутках.

В народі свято отримало назву Мар’я-Ягілниця, бо саме в цей день люди не працювали на городах та полях, а вирушали в ліс по ягоди, з яких потім варили варення або просто сушили.
Садівники 4 серпня викопують цибулиння квітів та розкладають їх на сушіння.

Жінки сьогодні проводять обряди на збереження краси, молодості та привабливості. Для максимального ефекту перед святом дотримувались триденного посту.

Для проведення обряду потрібно налити в зручну ємність води та встановити на підвіконні так, щоб в ній відображався місяць. Промовте спеціальні слова, після чого вмийтеся цією водою, а залишки вилийте на тіло.

Обряд з ранковою росою.

За повір’ям, в цей день ранкова роса володіє цілющою силою та може наділити жінок красою.

Вранці розстеляють на траві білий лляний рушник та замочують його в росі. Потрібно встати обличчям до сонця та з голови до ніг обтерти себе вологим рушником. В цей час потрібно помолитися.

Після обряду рушник кладуть на подушку та сплять на ньому три ночі. Зберігати його слід окремо від усіх інших речей, але прати не можна. Перед будь-якою важливою подією обтирайтесь ним після душу.
Народні прикмети в цей день.

Вранці гроза — погода буде такою до самого вечора.

Вранці по землі стелиться густий туман, чекай теплої, сонячної та безвітряної погоди протягом всього дня.