День святого Агафія — 5 лютого. Що заведено робити усім жінкам в це свято, щоб отримати підтримку святого

5 лютого, православний світ відзначає день мученика Агафангела. Народився святий в 3 столітті й став учнем священномученика Климента, який був єпископом Анкирським. Вдвох вони хрестили всіх бажаючих, допомагали тим, хто цього потребував, лікували від хвороб та вказували правильний шлях. Багато людей прийшли в християнство завдяки цим двом людям.

Агафангел та Климент терпіли страшні знущання за свою віру від язичників. Обом відсікли голови, за допомогою меча.

Традиції в цей день.

На свято селяни завжди підраховували залишки зерна, борошна та інших продовольчих запасів. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, чи вистачить їх до наступного врожаю. Тому, свято й називають Агафій-півхлібник.

Щойно всі підрахунки закінчувалися, господарі починали прибирати комори та засіки.



Жінки готують на свято пиріг з курячим м’ясом, щоб землі були родючими, а в оселі завжди панувало щастя. Кожному з домочадців потрібно скуштувати по шматочку страви, а залишки віддати домашнім тваринам.

За прикметою, в ніч на 5 лютого, не можна дивитися на небо. Якщо побачити падаючу зірку — це означає, що помре хтось з рідних або той, хто її побачив.

На свято Агафія по землі гуляють янголи та святі, перевдягнуті в мандрівників та заходять в будь-яку оселю. Саме тому не можна відмовляти в допомозі нікому. Краще буде запросити в дім, пригостити хлібом з сіллю та залишити на ніч. За повір’ям, душа людини наповниться благодаттю, а життя буде щасливим.



Коли прохаєте чогось для себе, дотримуйтесь певних правил й тоді вас обов’язково почують:

  1. Питання має бути чітко сформульованим. Говоріть прямо, без вагань та відчуття сорому, інакше результату не буде, лише викличе роздратування у співрозмовника. Говоріть чітко, впевнено та по суті.
  2. Перш ніж звертатись до когось за допомогою, спочатку висловіть подяку. Якщо ви почули відмову, все одно подякуйте, що вас вислухали.
  3. Не опускайте руки, не бійтеся просити по декілька разів, коли це необхідно. Відсутність реакції не означає відмову в допомозі. Ймовірно прохання не дійшло до людини, наприклад повідомлення або лист, який ви написали. Зачекайте трохи та попрохайте ще раз. Якщо почуєте відмову, зверніться до іншої людини.
  4. Звертайтеся спокійно, добрим та ніжним голосом. Ні в якому разі не наказуйте, інакше можете отримати негативну реакцію у відповідь. Якщо почули відмову, не зліться та не показуйте агресію.
  5. Перед тим, як звернутися із проханням до когось, спочатку уявіть, що людина вас почула та налаштована допомогти. Не концентруйтеся на відмові.
  6. Висловлюйте прохання чесно, ввічливо та відкрито. Не намагайтеся маніпулювати та не натякайте на образу в разі відмови.




Народні прикмети в цей день.

На свято стоїть сонячна погода — до ранньої весни.

В цей день на вулиці багато снігу — врожай хлібу буде великим.