День святого Луки — 5 травня. Що роблять усі жінки, та на що звертають увагу

5 травня, православний світ відзначає день святого Луки — відомого та важливого Євангеліста в православному світі. Він вважається покровителем лікарів та живописців.

Традиції в цей день.

Сьогодні прийнято саджати цибулю, але лише стоїть сонячна погода. На Луки люди проводили своєрідний обряд — перш ніж вийти на город, наступали правою ногою на ліву та промовляли спеціальну замову.

Також, є інший ритуал, що проводиться в цей день. За повір’ям, це покращить фінансове становище. Для проведення обряду потрібно послухати навколишнє середовище та коли почне кувати зозуля, слід взяти в руки гаманець, потрясти ним й помолитися. Тоді всі фінансові проблеми закінчаться.

Молодиці на свято йдуть водити хороводи навколо яблуневих дерев, співати пісні та радіти приходу весни.Також, є привід для веселощів у відьом. За повір’ям, вони носять під серцем дитя в цей час. Відьми виходять на галявину, стелять білу ковдру та водять на ній хороводи, частіше за все — оголені.

Жінки, які хочуть народити, приєднуються до хороводу відьом, але це потрібно зробити непомітно. Якщо відьми дізнаються, то одна з них може підкинути свого малюка жінці. До того ж, жінка має відірвати собі шматочок білої ковдри, а коли повернеться додому — натерти ним своє тіло. Однак, мало хто наважувався на такий ризик, бо можна було народити дитину відьми та стати частиною нечистих сил.

Народні прикмети в цей день.

Вранці сонячно — пора сіяти цибулю.

Стоїть туманна та хмарна погода — посів цибулі відкладається.

Була злива — до врожайного року.

Якщо вдарили морози — саджанці сорок разів постраждають від заморозків.

Вночі місяць вийшов на небо раніше — до ранньої зими.

Кування зозулі, чекайте стійкого потепління.