День святого мученика Євстратія — 26 грудня. Що слід зробити, щоб залучити добробут в оселю

26 грудня, православна церква відзначає день святого мученика Євстратія та всіх його послідовників. Він був мучеником, який загинув через свою прихильність до християнської віри. Імператор Діоклетіан очолював гоніння християн, яких ловили та піддавали страшним тортурам й знущанням, після чого страчували. Деякі віряни приховували своє християнське віросповідання, але й були ті, що визнавали його та сміливо йшли на загибель.

Служитель Аравійської церкви, на ім’я Авксентій потрапив у в’язницю, де страждав від катувань, якими його намагалися змусити зректись віри в Бога. Євстратій був там й вирішив привселюдно визнати своє віросповідання та просив інших приєднатися. Через це його довго катували, а потім спалили живцем.

Традиції в цей день.

В цей день забороняється лихословити, бо можна притягнути до себе нечисту силу.

На свято відвідайте церкву, помоліться та попрохайте добробуту для своєї оселі й захисту від нечистот. Також, прийнято згадувати усіх померлих.

Вважається, що сніг в цей день справа рук відьом, які хочуть позбутися сонця, бо не люблять його. Щоб зашкодити їм, люди забирали в хату всі вуличні мітли, щоб відьми не намели заметіль. Господині міняли місцями посуд на кухні, ховали рогач, піч закривали заслінкою, а під порогом розсипали сіль, щоб нечисть не потрапила в оселю.

За повір’ям, не можна в цей день запрягали коней та їздити верхи, особливо на білих, інакше можна накликати смерть на близьку людину.

Якщо вдома були хворі, родичі ходили на дзвіницю, щоб доторкнутися до дзвону та назвати ім’я хворого для швидкого одужання. При цьому необхідно було заплатити дзвонарю.

Народні прикмети в цей день.

Сонце сховалося за хмарами — до хуртовини.

Птахи спокійно ходять по снігу, чекайте потепління.Вночі ясно — до морозів.

Місяць рогатий й на нього можна повісити відро, чекайте безсніжної погоди.

Йде сніг — до гарного врожаю.

Собаки голосно виють, чекайте морозної погоди.