День святого Петра — 3 січня. На що слід звернути увагу, та ого не можна робити

3 січня, православний світ відзначає день святого Петра, який був звичайною неосвіченою людиною, яка займалася рибною ловлею. Одного разу, брат привів Петра до Христа, який зціляв його тещу, допоміг зробити великий улов та воскресив доньку Іоіру. Тоді святий вирішив, що повинен усюди слідувати за Спасителем та був вірним Йому все своє життя.

Три рази він відступав від свого шляху, але потім усвідомив та розкаявся у цьому, очоливши християнські збори.

Чоловік був сміливим та рішучим у своїх виступах перед людьми, яким відкривав ідеї християнства. Петро потрапив у темницю, де його били батогами, щоб змусити припинити свої проповіді, але він був незламним.

Традиції в цей день.

На Петра люди спостерігали за погодою, перевіряли, оглядали запаси корму для тварин та підраховували насіння для посіву.Існує повір’я, що в цей день не можна користуватися гострими та колючими предметами.

В якості оберегу від хижаків, ланцюг із заліза вішали на вогнище та прив’язували на нього каміння в тій кількості, скільки було тварин або вішали ключ великого розміру.

Народні прикмети в цей день.

Весь день вирує заметіль та завірюха, чекайте влітку дощову й холодну погоду.

На вулиці сильний мороз — до спекотного та посушливого літа.

Вітер дме з півночі — погода буде поганою.

Вночі місяць світить яскраво, а зірки мерехтять — до затяжних морозів.На вулиці сонячно та немає вітру, чекайте ранньої весни та теплого літа.

Захід вогняного забарвлення — до зміни вітру та сильних морозів.