День святої Мотрони – 22 листопада. Що потрібно зробити, щоб отримати допомогу та підтримку

22 листопада, православний світ вшановує пам’ять Мотрони Константинопольської. Народилася вона в місті Пергії, що у Малій Азії. Все життя дівчина була християнкою та служила Господу Богу. Досягнувши повноліття, Матрона вийшла заміж. Невдовзі вона народила доньку, яку нарікли Феодотія, тоді родина поїхала жити в Константинопіль. В цьому місті було багато православних церков, куди свята почала постійно ходити та молитися. Одного разу вона зустріла двох старців та прийняла рішення піти у чоловічий монастир, а дитину вона віддала в іншу родину на виховання. Матрона обрізала волосся, перевдягнулася у чоловічий одяг, а потрапивши в сам монастир, сказала монахам, що вона євнух й звуть її Вавила.

Невдовзі настоятель побачив уві сні, що Вавила є переодягненою жінкою. Тоді Матрону відправили в жіночий монастир у місті Ємес. Там вона з часом стала ігуменею.



Молитви святої були чудодійними, а сама Матрона дуже доброю та чуйною. Про неї почув Дометіан й захотів зустрітися, але вона втікла в Єрусалим, а потім відправилася на гору Синай. Згодом жінка оселилася в Беріті, в язичницькому храмі. Вість швидко розлетілася між селами та один за одним люди почали приходити до Матрони. Вона проводила для бажаючих обряд хрещення та приймала у християнство. Згодом на тому місці побудували жіночий монастир, при якому Матрона стала ігуменею. Одного разу, до неї прийшло видіння, в якому вона побачила, що з її чоловіком сталася біда. Повернувшись назад у Константинопіль, Матрона дізналася, що він помер. Свята не повернулася в Беріт, але отримала згоду Вассіана та заснувала новий монастир, куди прийшли за нею всі її послушниці. Померла Матрона у 100 років.

Традиції в цей день.

На Матрону господині готують відвари з коріння та дарують речі бідним. Також, заварюють трав’яний збір з трав, які збиралися в літню пору, роблячи різноманітні настоянки.

За традицією, в цей день необхідно позбавлятися від мотлоху та старих речей, можна віддати їх на благодійність.

З цього часу люди готуються до свята Пилипівки, печуть пісні коржі та роблять з них сухарі й квас.

Також, 22 листопада, необхідно провести перевірку овочів й фруктів у льохах та підвалах, а зіпсовані обов’язково прибрати.

В цей день не можна вживати алкогольні напої.



Народні прикмети в цей день.

Небо затягнуте хмарами та йде сніг, чекайте поганої погоди в травні.

Побачили іній на гілках дерев – до відлиги.

Йде дощ, чекайте гарного врожаю пшениці наступного року.

Тепло ввечері після морозів вдень – до тривалих заморозків.

День святої Мотрони – 22 листопада. Що потрібно зробити, щоб отримати допомогу та підтримку