День святої Тетяни: традиції, обряди та прикмети

25 січня у православному світі шанують святу мученицю Тетяну Римську. За народним календарем дата отримала назву день Тетяни, бабин кут, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Тетяна?

Тетяна була родом із знатної і багатої християнської сім’ї. Батьки виховали її в благочесті.

Досягнувши повноліття, дівчина дала обітницю цнотливості. Під час гонінь на християн, вона була схоплена і піддана тортурам. Тетяна молилася, і всі сліди тортур зникали з тіла.

Її кинули на поживу левам, але і вони були поборені молитвою. Після цього мучителі Тетяни самі увірували в Христа. Але в 226 році слуги імператора Олександра Севера все ж стратили дівчину і її батька, обом їм відсікли мечем голови.

Обряди й традиції цього дня

25 січня прославляють бабин кут, тобто місце жінки в будинку, де вона знаходиться найчастіше. Раніше це був кут біля печі, де зібране все господарське начиння, зараз — кухня. Наші предки це місце називали сонечком.

За традицією господині сьогодні печуть круглий хліб, прославляючи сонце, відламують по шматочку кожному члену родини, а решту віддають домашнім тваринам.З цим днем пов’язана ще одна традиція. Після зимових свят 25 січня жінки йшли на річку вибивати з доріжок бруд. В наш час добре б було сьогодні винести і почистити всі килими в снігу.

У день Тетяни звертаються до цілителів для лікування вушних захворювань або читають замовляння.

А ось люди, народжені 25 січня, рідко бувають в житті щасливими. Навіть якщо їм вдасться побудувати щастя, все одно потім його розгублять. У народі кажуть: «Хто в день Тетяни народився, той зі сльозами навік поріднився».

Сьогодні можна змінити свою долю в кращу сторону

25 січня — хороший день для того, щоб почати зміни в житті в кращу сторону. Існує кілька народних прикмет на цей рахунок, вони перевірені протягом багатьох століть:

1. Буває, що у людини хороший заробіток, а грошей постійно бракує, вони ніби зникають, більша частина витрачається марно. Щоб змінити на краще свою фінансову долю, вранці нагодуйте пташок солодким печивом. Цей обряд захистить від безглуздої втрати грошей.

2. Доля у всіх членів сім’ї буде щасливою, якщо зберігати в будинку срібний злиток.

3. Якщо в родині постійно хворіють рідні (тільки один одужав, як слідом інший захворів), купіть і пожертвуйте сьогодні в храм великий яскравий помаранчевий гарбуз. Захворювання відступлять від вас і від домочадців.

4. Доля будь-якої важливої справи, переговорів або заходу буде успішною, якщо виходячи з дому, ви подивитеся на якусь посудину, наповнену доверху водою.

5. Щоб у всіх членів сім’ї складалася вдало доля, у будинку треба мати талісман у вигляді двох риб (одну не можна, вона приносить втрати). Особливо добре розташувати його над вхідними дверима зсередини будинку, щоб кожен раз бачити рибок при виході.

6. Не кидайте каміння та землю в колодязі, і свою долю зробите невдалою, і ще у трьох наступних поколінь.

Проте не можна покладатися тільки на прикмети, треба і самим докладати зусиль, якщо хочете жити краще:

Перегляньте свої життєві цілі. Якщо є якісь мрії, дайте їм шанс збутися, не відкладайте на «потім», а переходьте до дій негайно. Приділяйте достатньо часу навчанню, якщо хочете особистісного зростання.

Будьте вдячні, не скупіться на добрі слова і вчинки. Народна приказка недарма говорить: «Один раз віддай, і тобі двічі повернеться».

Хочете змінити долю, тоді вмійте спокутувати свою провину і визнавати помилки.

Ведіть боротьбу з недоліками і слабкостями, загартовуйте силу волі, відмовтеся від шкідливих звичок.

Пам’ятайте: «Якщо думка чиста, а мета гідна, Всесвіт завжди подарує шанс».Народні прикмети 25 січня

Якщо в ніч на день Тетяни небо усипане зірками, значить, весна рано прийде.

З сьогоднішнього дня судять про майбутній урожай. Якщо морозно, все щедро вродить, а тепло — провісник мізерного врожаю.

Якщо з раннього ранку і до вечора сніг йде 25 січня, то чекайте сире і дощове літо.