Дієві методи, які допоможуть позбутися фітофтори на картоплі та помідорах

Коли на плодах, листі й бадиллі помідорів та картоплі з’явилися коричневі плями, а потім вони стали чорними — це означає, що на рослині заселився грибок фітофтори.

Щоб вберегти рослини від зараження фітофторозом, потрібно проводити профілактичні заходи завчасно, а не тоді, як рослина вже захворіла. Першу обробку на пасльонових культурах проводять перед цвітінням, другу та наступні на протязі всього вегетаційного періоду рослин через кожні два тижні.

Перелік кращих методів боротьби з фітофторозом.

Попіл.

Попіл можна застосовувати деревний та з різноманітних рослин.

Перед та після висадки рослин на постійне місце, в теплиці чи на городі, потрусіть деревним попелом землю чи міжряддя культур. Помідори, в період закладки плодів, дуже потребують калій, який знаходиться в попелі у великих кількостях. Тому, кущі ретельно обтрусіть попелом. Для позакореневого обприскування, попіл розведіть з водою та додайте небагато рідкого мила.

Розчин йоду з молоком.

Для знищення мікробів та прискорення росту пасльонових культур, кожні 14 днів обприскуйте їх таким розчином: 1 літр будь-якого молока розведіть у відрі води та додайте 15 крапель спиртової настоянки йоду.

Сироватка з під сиру.

На початку липня проведіть, через кожні 2-3 дні, обприскування розчином сироватки, у пропорції 1:1.

Аптечні пігулки – трихопол.

Український аналог трихополу – метронідазол, який можна придбати в аптеці. Розчином з 1 пігулки на 1 літр води, обприскайте рослини по листу кожні 14 днів.

Домашній кефір.

Літр кефіру залиште на два дні бродити. Потім розведіть у відрі води та обробляйте на протязі всього літнього сезону рослини раз на 14 днів.

Морська сіль.

Розчиніть у відрі води 1 склянку будь-якої солі та обробіть цим розчином овочі, але напередодні приберіть ушкоджені рослини.

Часник та марганцівка.

Візьміть часникові стрілки, листя та зубки у кількості 100 грамів. Подрібніть у будь-який спосіб, залийте часникову кашку склянкою води та залиште настоюватись 24 години. Потім процідіть, влийте у відро з водою, додайте 1 грам марганцівки та обробіть рослини через кожні 2 тижні. Норма витрат: 0,5 літра на рослину.

Пекарські дріжджі. 

Як тільки з’явились перші ознаки фітофторозу на рослинах, обробіть їх таким розчином: розчиніть у відрі води 100 грамів пекарських дріжджів.

Хвощ польовий.

Для підвищення імунітету помідорів та картоплі, приготуйте такий відвар: закип’ятіть на мінімальному вогні літр води, додайте 150 грамів свіжого польового хвоща або 100 грамів сухого та дайте покипіти пів години. Цей відвар додайте до 5 літрів води, остудіть до теплого стану та обприскуйте ним городні культури кожні 2 тижні.