Дієві методи які допоможуть прискорити дозрівання помідорів у відкритому ґрунті

Що робити, щоб помідори на грядках дозріли як можна раніше?

За теплий сезон не всі плоди томатів встигають визріти. Ряд найпростіших заходів щодо догляду за посадками помідор дозволяють активізувати процеси дозрівання і збільшити врожайність, інформує Ukr.Media.

Що робити, щоб помідори на грядках дозріли як можна раніше?

На початку серпня відбувається зниження нічної температури, із-за чого вранці випадає крижана роса. Такі умови сприяють активізації грибків і розвитку небезпечного захворювання томатів — фітофторозу.

  • Щоб запобігти осіданню крапель вологи на плоди, натягніть над грядками дуги та на ніч вкривайте плантацію плівкою. Під накриттям рідина осідає на внутрішній стороні плівки, а кущі залишаються сухими.
  • Коли на кущах зріє одночасно кілька кистей плодів, то підживлення слід припинити, а поливи звести до мінімуму.
  • Активізує процеси дозрівання обприскування розчином йоду. На відро води береться 25-30 крапель йодної аптечної настоянки. Цієї кількості рідини вистачає на обробку 1-2 квадратних метрів плантації. Крім прискорення дозрівання помідорів, йодні зрошення захищають рослини від поширення фітофтори.  • Для підвищення світлопроникності видаліть все листя, розташоване нижче першої китиці, на якій є плоди. Поставивши опорні рогатки під кисті та відкривши плоди сонячним променям за допомогою розпірок між гілками, ви допоможете помідорам набагато раніше дозріти.
  • Обов’язково проведіть процедуру прищипування верхівок кущів. Над найвищим суцвіттям з зав’язями залиште не більше 2-3 листкових пластин, що забезпечують розвиток плодів.
  • Низькорослі та середньорослі сорти томатів можуть забезпечити повноцінне визрівання тільки 5 кистей, тому всі зайві квітконоси та суцвіття над п’ятою кистю видаляються. Після виламування жируючих і непотрібних пагонів рослина спрямовує свої сили не на формування зав’язі, а на налив недостиглих помідорів.
  • Бурі та найбільш незрілі помідори з нижніх кистей бажано видалити з рослин. Це дозволить кущам забезпечити повноцінним харчуванням плоди, які залишилися, що збільшить ймовірність їх повного дозрівання.
  • Збирайте бурі та зелені томати на світанку, поки вони ще не натягнули тепло під сонячними променями та розкладайте в один шар на мішковині в якісно вентильованому та обов’язково сухому приміщенні. Слід зазначити, що дозрівання в умовах світла в теплому місці призводить до швидкого дозрівання, зате в темному приміщенні плоди, хоча і зріють довше, зате процес відбувається більш рівномірно.
  • В кінці літа, коли плоди налиті та масово дозрівають, проведіть обмеження надходження вологи та поживних речовин від кореневої системи до верхівки кущів. Для цього на висоті 10 см від рівня землі виконайте поздовжні розрізи на головному стеблі за допомогою гострого ножа і вставте в них тріски, щоб нутрощі щілини не прилягали одна до одної. Довжина кожного наскрізного надрізу повинна бути від 8 до 10 см.
Тепер ви знаєте, як прискорити дозрівання томатів у відкритому ґрунті. Подбайте про плантації томатів в кінці сезону, і ви здивуєтеся приємною прибавкою до врожаю соковитих плодів.