Запах із взуття можна легко прибрати.
Прибрати запах із взуття швидко і надовго допоможе довгий список народних засобів. Можливо, деякі з них здадуться вам дивними, але парадокс в тому, що вони працюють. Залишається тільки вибрати з них той, який вам підходить, інформує Ukr.Media.
Мабуть, практично кожна людина зіштовхувалась у житті з проблемою запаху, що відчувається від взуття. Він досить неприємний і споруджує певний бар’єр у спілкуванні з оточуючими. Особливо сильно неприємний запах може турбувати після проведення дачних робіт. Однак, в більшості випадків нестерпний «аромат» можна швидко вигнати ще до того, як ви опинитеся в громадському транспорті. Чим вигнати і як?
Оцет
Оцет — це наше все. Його додають у банки з консервацією для того, щоб вона довго зберігалася. За допомогою оцту позбавляються бур’янів на городі, знімають іржу, а розбавивши водою, навіть покращують зовнішній вигляд волосся. А ще ця кисла речовина здатна видалити неприємний запах із вашого взуття. Для цього змочіть в оцті шматок вати і добре протріть взуття зсередини. Якщо запах дуже сильний, то вату можна залишити в черевиках і на ніч, але в цьому випадку її не можна сильно змочувати.
Оцет — не єдина рідина, за допомогою якої ви допоможете своєму взуттю. Протерти його можна горілкою, нашатирним або етиловим спиртом. До речі, перераховані речовини також допоможуть замаскувати запах нового взуття. Головне — не забути після обробки залишити свої черевики в ізольованому приміщенні на декілька годин.
Марганцівка чи перекис водню
Якщо оцет і горілку ви вважаєте занадто радикальними засобами в боротьбі з неприємним запахом взуття, скористайтесь розчином перманганату калію або пероксиду водню. Для його приготування розчиніть 2 г однієї з цих речовин в 1 л горілки кімнатної температури. Обробіть взуття за тією ж схемою, що і в попередньому способі.
Кухонна сіль
Неприємний запах з ваших чобіт допоможе вигнати кухонна сіль. Для досягнення дієвого результату її потрібно насипати у взуття та залишити в такому вигляді на три дні.
Сода і активоване вугілля
Змішайте ці дві речовини в однаковій пропорції і наповніть ними чисті цілі бавовняні шкарпетки. Покладіть шкарпетки у взуття і залиште на ніч. Вранці дістаньте їх.
Якщо ви маєте час, спробуйте трохи ускладнити завдання. Змішайте по 1 ст. л. соди, борошна і білої глини. Додайте в цю суміш кілька крапель ароматичної олії і добре перемішайте. Зробіть з отриманої суміші кульки і покладіть їх у невеликі марлеві мішечки. Вкладайте їх у взуття на ніч до тих пір, поки неприємний запах не зникне остаточно.
Чай або кава
Для світлого взуття підійдуть пакетики зеленого чаю, для темного — чорного, а також мелена кава (в тому числі і розчинна). Перед тим як покласти пакетики чаю на ніч у взуття, нанесіть на кожен з них по одній-двох краплі ефірної олії. У випадку з кавою ароматні речовини наносити не потрібно, але каву все ж краще попередньо насипати в шкарпетки, які слід покласти у взуття.
Борошно
Є два способи позбавлення взуття від неприємного запаху за допомогою борошна. У першому випадку борошно слід насипати в шкарпетки і покласти їх у черевики на ніч, у другому — прямо у взуття, але в цьому разі через кілька годин його потрібно буде обов’язково пропилососити зсередини.
Борошно можна замінити картопляним і кукурудзяним крохмалем, або присипкою з ароматом ромашки або календули.
Ароматні трави
Материнку, м’яту, чебрець разом або окремо можна покласти у взуття і залишити на кілька годин. Ароматні трави гарантовано позбавлять ваше взуття від запаху, в тому числі і від запаху матеріалу, з якого воно зроблене, якщо цей матеріал штучний.
Всі перераховані засоби, звичайно, допоможуть захистити ваше взуття від неприємного запаху, але іноді цей запах може сигналізувати про хвороби організму. Тому, якщо ви виганяєте його зі свого взуття, а він повертається туди знову, то саме час звернутися до лікаря.