Дієві народні засоби, які захистять вашу капусту від попелиці і гусениці.

Боремося з попелицею

На листках з’являються білі і бурі точки, листя знебарвлюються, згортаються. Призупиняється розвиток качанів, капуста починає відставати в рості. Скупчення попелиць можна розгледіти неозброєним оком: це сіро-зелені повзучі комахи близько 2 мм довжиною, покриті білуватою воскової пилом. Джерело

Чим обробити капусту від попелиці? Якщо посадки капусти невеликі, а колонії попелиць вдалося помітити рано, може допомогти просте обтирання листя ганчірочкою з розчином господарського мила (300-400 г мила на 10 л води). Через тиждень процедуру потрібно повторити.

Також до народних засобів від попільниці відносяться наступні.

1. Настій листя помідорів і цибулиння. Для приготування знадобиться 0,5 кг цибулиння і 1,5 — 2 кг бадилля або пасинків помідорів. Бадилля заварюють 5 літрами окропу і настоюють близько 4 годин, потім кип’ятять 3 години, проціджують і додають воду в пропорції 1: 2. Лушпиння заливають гарячою водою (близько 2 літрів) і настоюють не більше двох діб, після чого додають ще 2 літри води і трохи рідкого мила. Після цього обидва настої змішують і обприскують отриманим складом капусту.

2. Настій з золи, тютюнового пилу, гірчиці і рідкого мила.

Беруть по склянці тютюнового пилу і золи і по столовій ложці гірчиці і мила, заливають гарячою водою (10 л) і настоюють добу. Тютюновий пил — один з найпоширеніших засобів від шкідників: він нешкідливий для рослин і людини, недорого коштує і простий в застосуванні.



3. Відвар тютюну.

У 2 літри води засипають 400-500 г тютюнового листя, кип’ятять 2 години, після чого проціджують, додають близько 50 г мила і розводять розчин, що вийшов у відрі води.

4. Відвар часнику, який застосовується як універсальний засіб проти більшості капустяних шкідників.

Для приготування відвару беруть 700-800 г часнику (бажано цибулин разом з лушпинням), заливають 10 л окропу і кип’ятять 2 години. Перед поливом розводять водою в пропорції 1: 1.

Боротьба з гусеницею

Ненажерливі гусениці — це личинки двох видів метеликів: капустяної совки і добре всім знайомої капустяної білявки. Дрібні гусениці совки найчастіше живуть всередині качана, тому при поверхневому огляді капусти їх можна помітити не відразу.



Народні засоби від гусениць на капусті:

  • Настій золи і дігтярного шампуню (мила): на склянку золи беруть чайну ложку шампуню і 5 літрів води, настоюють добу, потім обприскують капусту;
  • Обсипання капусти харчовою содою;
  • Обприскування настоєм бадилля томата і цибулиння. Їм же можна обробити капусту і від попелиць;
  • Ручне збирання гусениць (якщо ви вирощуєте мало капусти);
  • Залучення ос — природних ворогів гусениць. Обприскування капусти солодкою водою, розведеним варенням або сиропом приманює цих хижих комах до капустяних грядок.

Іноді можна зустріти пораду розвішувати на капустяних грядках яєчну шкаралупу. Вважається, що вона відлякує метеликів: вони нібито вважають шкарлупки за крила конкуренток, які раніше зайняли місце. Статистики, яка підтверджує дієвість цього способу, не існує, але спробувати варто.