Дієві поради, як перевірити схожість насіння самостійно. Варто зробити перед початком висівання

Придбане в спеціалізованій крамниці насіння не завжди гарантує його схожість. Загалом потрібно ретельно вибирати виробника насіння, його репутацію на ринку та якість представленої ним продукції.

Однак, щоб переконатись в якості насіння можна самостійно перевірити його схожість. Для цього потрібно відібрати по кілька насінин від певного сорту та фірми-виробника. Посіяти їх звичайним способом та чекати сходів. Процентне відношення кількості рослин, які зійшли вираховують згідно кожного представленого сорту.

Після можна купувати те насіння, яке має найвищу схожість, відповідно до цього має пріоритет й фірма, яка його виробляє.Щоб перевірити насіння вирощене власноруч, потрібно взяти кожного сорту по 10 насінин та висіяти звичайним способом. Якщо схожість перевищує 50%, то можна вважати таке насіння гідним для використання на посів. Рекордом схожості буде вважатися те насіння, схожість якого 80-100%, що означає високу якість посівного матеріалу й дозволяє зберігати його та сіяти на протязі декількох років.

Сучасні агровиробники, останнім часом, дуже ретельно дбають про свою репутацію. Тому, все більше з’являється дуже порядних продавців, у яких можна закупати насіннєвий матеріал.

Однак, існує ринок приватних садоводів-любителів, які також представляють цей агросектор. Безперечно якість у них є найвищою, бо вони мають дуже велику в процентах схожість.Тому, робити вибір по придбанню посівного матеріалу для майбутнього врожаю має сам господар, посилаючись на свій власний досвід в цій справі.