Дієві способи позбутися від шкідників яблунь і груш. Вбережіть ваші дерева і урожай.

Перемогти шкідників можна і потрібно, а заодно і багато хвороб яблуні та груші. Правильні, а головне своєчасні обробки вбережуть ваші дерева і урожай. Рекомендації для догляду за плодовим садом від досвідчених фахівців.

Почнемо з хорошого — можна мати здоровий і урожайний сад груш та яблунь. Перемогу над шкідниками — забезпечить цілий комплекс садових препаратів. Існує міф про те, що можна обійтися в плодовому саду «без хімії», ні не можна. Хоча б тому, що якщо не позбутися від шкідників, то вони рознесуть по саду хвороби, через пошкодження кори, листя, плодів. Деякі інфекції, такі як вірусні, найчастіше, невиліковні. Всі культурні рослини потребують особливого догляду, зокрема обприскувань, інформує Ukr.Media.

А тепер почнемо розбиратися, які шкідники заважають нашим деревам жити, і головне, як від них позбутися. Відзначимо кілька важливих особливостей поширення шкідників:

  • «Асортимент» шкідників, який може напасти на яблуні та груші — у великій мірі залежить від віку дерев. Молодим саджанцям відчутної шкоди завдають попелиця, щитівка, листовійка, гусениці. Дорослі — страждають від квіткоїда, плодожерки, кліщів. Старі — від короїдів, пильщика, червиць.
  • Якісний посадковий матеріал — найважливіший чинник здоров’я саду. Намагайтеся купити саджанці в надійних місцях, щоб не привезти собі в сад проблеми.
  • У кожен період вегетації — особливу активність виявляють різні шкідники.

Як позбутися від шкідників на саджанцях



Крок 1. Очищайте штамби і скелетні гілки дерев від відмерлої кори навесні і восени, щоб зіпсувати зимові квартири для шкідників, які сховалися в тріщини. Перед роботою землю потрібно застелити брезентом або плівкою, оскільки всі крихти кори треба зібрати і спалити.

Крок 2. Посадіть в міжряддях саду рослини-медоноси. Вони привернуть корисних комах: запилювачів і хижаків, які знищать шкідників.

Крок 3. Помідори, що ростуть недалеко від саду, відлякують метеликів плодожерки.

Крок 4. Зробіть приманку для метеликів плодожерки: на 2 л води 100 г сушених яблук, кип’ятіть пів години, потім додайте 200 г цукру та 20 г дріжджів. Коли компот почне бродити, розливайте його в банки і розвішуйте по саду. Знищити таким чином повністю шкідників не вийде, але їх стане менше і з улову можна зробити висновок, що час шкідника почався і треба провести обприскування.

Крок 5. Якщо крону регулярно обприскувати струменем зі шланга, то можна позбутися від попелиці. А якщо злегка струсити дерево і зібрати опалу падалицю, то це не дозволить гусеницям плодожеркам повернутися на дерево.

Крок 6. Липкою стрічкою від мух можна обмотати стовбур дерева недалеко від землі. Більшість шкідників йде пішки і таку перешкоду не подолає.

Крок 7. В ящики для яблук покладіть на дно кілька картонок, після складайте яблука і щільно накрийте кришкою. Гусениці будуть в ньому ховатися в картоні. Оптом залишиться тільки дістати яблука, картон спалити, а ящики обробити окропом.

Візьміть на озброєння ці методи — і проблем зі шкідниками стане набагато менше.