Для того, щоб навесні насолодитися гарним врожаєм часнику, його потрібно якісно й вчасно утеплити до перших заморозків. Пропонуємо розглянути дієві й прості способи укриття озимого часнику.
- Укриття за допомогою гілок дерев.
Підготуйте гілки хвої, лапника або стебла рослин. Вони повинні бути чистими й без ділянок пошкоджених шкідниками. Якщо оберете стебла рослин, їх потрібно очистити від суцвіть й насіння. Ретельно укрийте часник й залиште зимувати.
- Укриття за допомогою торфу.
Торф потрібно подрібнити й висушити. В процесі укриття часнику розміщають 5-7 см шар торфу. Не підходить для земельних ділянок, які мають підвищений рівень кислотності ґрунту.
- Укриття за допомогою опалого листя.
Підготуйте потрібну кількість опалого листя та відберіть не ушкоджене та якомога сухіше. Рекомендується використовувати опале листя для укриття в тому випадку, коли зимовий період прогнозується без різких перепадів температури. Не бажано використовувати лист дуба.
- Укриття за допомогою тирси.
Під час укриття часнику тирсою, можна додати хвойні гілки. Цей метод не підходить для земельних ділянок, які мають підвищений рівень кислотності ґрунту. Слід пам’ятати, що при підвищеній вологості, тирса погано пропускає повітря, у зв’язку з чим навесні ґрунт прогрівається повільно.
- Укриття за допомогою піску й золи.
Пісок та зола обрані для укриття часнику мають ще й удобрювальні властивості. Потрібно покрити ними грядки з часником, зверху насипати торф шаром 4 см та укрити зверху плівкою. Для більш ефективного результату зверху торф рекомендується покрити шаром опалого листя.
- Укриття за допомогою агроволокна.
Відміряйте необхідну кількість агроволокна та покрийте ним грядки часнику, а краї матеріалу притисніть чимось тяжким. Цей спосіб укриття дуже простий й ефективний, але недешевий. Проте при обережному використанні агроволокна, він може прослужити від 4 до 5 сезонів.