Дізнайтеся що можна посадити на городі в липні, щоб встигнути зібрати урожай — Городникам на замітку.

Середина літа – відмінний час для посіву та посадки багатьох скоростиглих культур.

Ми розповімо, що і коли краще посадити, щоб до осені отримати другий урожай, інформує Ukr.Media.

При традиційному весняному посіві вже до серпня редька, ріпа, бруква, морква, буряк, пастернак і коренева петрушка досягають максимальних розмірів і будуть готові до прибирання. Але закладати на зберігання ще рано: дуже важко створити у погребі необхідні умови, коли на вулиці спека. А ось якщо їх посіяти влітку, вони дозріють восени і будуть дуже до речі для поповнення зимових запасів.

Яку зелень можна посадити

У липні можна посіяти огіркову траву (бораго). Місце для неї краще вибрати в півтіні, оскільки на сонці рослина швидко почне викидати квіткові стебла і грубіти.

Висівають кріп кожні 15-20 днів все літо. Оскільки насіння сходить повільно, його потрібно попередньо замочити. Грядка повинна бути добре освітленою, а ґрунт — досить родючим. На 1 кв. м внесіть відро (10 л) перегною і 1 ст. л. нітрофоски або іншого комплексного мінерального добрива. Головне — не загущуйте посіви.

Рекордсмен по дозріванню — крес-салат. Зелень з’явиться вже через 2 тижні. Салат листовий зростає трохи довше — близько місяця. Як тільки з’являться сходи, обов’язково прорідіть їх, інакше рослини витягнуться, а листя зів’яне і загине. Щоб розетка була пишніше, не забувайте, що салат — вологолюбна культура: полив в суху погоду обов’язковий.Знайдіть місце і для шпинату. Замочіть насіння у воді на пару годин, посійте і через тиждень чекайте сходів. А ще через два тижні урожай буде готовий до вживання.

Насіння руколи зійде вже на 5-6-й день. Ґрунт для цієї культури повинний бути досить поживним і зволоженим. Молоді листочки особливо смачні і ніжні. Найбільш популярні сорти Рококо і Пасьянс.

Посаджені в середині літа петрушка і цибуля-порей порадують вас зеленню в кінці сезону. А наступної весни продовжать своє зростання, зійшовши раніше інших культур.

Які овочі можна посіяти

Редис теж можна посіяти в липні (і навіть пізніше) з інтервалом 2 тижні. Світловий день стає коротшим, але коренеплоди все одно зростуть соковитими і ніжними, якщо в ґрунті буде досить азоту. Висаджувати редис можна на щойно звільнену грядку після ранньої картоплі.

Посіяний в липні і зібраний в жовтні дайкон прекрасно зберігається і до березня не втратить свіжості. Крім того, посів саме в цей час знижує ризик ураження хрестоцвітною блошкою, ріповою і капустяною совкою, а також іншими шкідниками.

В липні ще не пізно садити бобові

Горох, квасоля і боби також дозрівають достатньо швидко. До того ж всі ці холодостійкі культури. Перед посівом насіння замочіть на 10-12 годин, а саму грядку добре пролийте. Квасолю можна висадити прямо у теплицю з томатами або огірками. Ви встигнете забрати їх, поки квасоля займе там чільне місце.

Багаторічні культури, які сіють в середині літа

Щавель, ревінь, цибулю слизун, батун, шніт і запашну при літній посадці не можна висівати на низинних ділянках, які восени затоплює водою. Ідеальні попередники для цих культур — річна редька, горох, кріп, картопля, ранні огірки. До настання стійких заморозків у цих багаторічників встигнуть сформуватися розетки листя. А ближче до зими рослини потрібно замульчувати торфом або компостом шаром 5-7 см.

Корисні поради щодо повторного посіву

  • Віддавайте перевагу скоростиглим гібридам і сортам. Пам’ятайте про сумісність культур і сівозмін: вибираючи рослину для повторного посіву, врахуйте, що вона має бути з іншого ботанічного сімейства і не мати з першим спільних шкідників і хвороб.
  • Ретельно підготуйте грядку : видаліть рослинні залишки і бур’яни, перекопайте її, полийте в кілька підходів так, щоб ґрунт просочився на глибину 10-15 см. За потреби внесіть добрива: 30 г сечовини, 45 г суперфосфату і 15-20 г сульфату калію на 1 кв. м.
  • Літні повторні посіви часто страждають від нестачі в ґрунті вологи, тому краще висівати пророщені насіння у попередньо добре пролиті водою борозенки.
Зібрати повторний урожай деяких овочів, зелені, бобових і багаторічних культур дуже просто, якщо висадити їх у липні. Обов’язково підготуйте пару грядок для цих рослин, щоб вітамінні продукти довго не закінчувалися на вашому столі.