Дмитрівська батьківська субота. Що потрібно зробити сьогодні кожному з нас

Дмитрівська батьківська субота є днем, коли люди поминають покійних близьких та рідних. Поминальний день святкується у найближчу суботу перед днем святого Димитрія. У цьому році Дмитрівська субота відбудеться 6 листопада.

У храмі в цей день проводять заупокійну службу, а люди ходять на кладовище, щоб поминути своїх рідних.

Дмитрівська батьківська субота з’явилася у 14 сторіччі, коли скінчилася Куликівська битва. Дмитро Донський наказав кожного року поминати хоробрих воїнів, які загибли під час тієї баталії.

З часом у поминальну суботу стали згадувати не лише воїнів, але й усіх мертвих.

Традиції в цей день.

У церквах в цей день проводять поминальні служби. З вечора п’ятниці вже можна вирушати в храм із записками з іменами. З собою можна принести хліб, крупи, олію, печиво, овочі та фрукти. Подайте нужденним та попросіть їх помолитися за покійних.



Коли служба скінчиться, можна піти на кладовище, щоб поминути близьких. Ввечері зазвичай родина збирається за поминальною вечерею, а головна страва на столі — кутя.

Що не можна робити в цей день.

У Дмитрівську суботу не слід говорити поганого про покійних, потрібно згадати все, що було хорошого. Не можна вживати алкоголь та приносити цього в храм, окрім Кагору. Не можна веселитися, співати пісні, голосно розмовляти та сміятися.

Також, не можна лити сльози, знаходитися у скорботі, померлим необхідні добрі емоції та молитви.

Не можна вживати їжу та алкоголь на могилах, найкращим буде залишити їжу та напої в храмі або роздати нужденним.



Не слід вказувати у поминальних записках тих, хто покінчив життя самогубством — це забороняється церквою. Краще за все, згадати самогубців у колі сім’ї та попрохати прощення за їх гріх. Також, можна подати милостиню за них.