Добрива, які обов’язково потрібно внести восени. Корисні поради для городників.

Осінь – важлива пора для підгодівлі.

В цей час вносять добрива під перекопування спорожнілих грядок. Також в цей час підгодовують рослини, прискорюючи визрівання пагонів, дозрівання плодів і покращуючи підготовку рослин до зими. Тільки для осіннього внесення підійдуть не всі добрива. У нашій статті ми розповімо про добрива, які потрібно запасти для осені, інформує Ukr.Media.

Кінський гній — дуже цінне добриво, особливо для теплиць, але і для городу повноцінної заміни йому немає. Вносять його під зиму, бо полежавши, він розкриє всі свої поживні властивості. Норма внесення невелика, всього 3 кг на 1 м². Вносять його під всі плодові рослини в саду і на городі. Тільки використовувати його треба на порожній ґрунт, інакше він спалить всі рослини.

Коров’як — поживний і доступний для садівників. Норма витрати: 5-6 кг на 1 м². Але осіннє внесення для коров’яку − не найкращий підхід, бо за зиму вивітриться відсотків 20-30 поживних речовин. Краще коров’як використовувати для приготування компосту, тоді його можна вносити навіть навесні.

Пташиний послід — це найбільш концентроване органічне добриво. Ідеально підходить для підгодівлі суниці. Тільки з ним доводиться повозитися, зброджуючи і розбавляючи. Розбавленим розчином 1:15 поливають рослини. А під інші культури пташиний послід під перекопування вносять у сухому вигляді. Вносять його раз у три-чотири роки.

Компост — активно розподіляють по ділянці саме восени. Вносять його перед перекопуванням ґрунту, суцільно вкриваючи землю. Компост не тільки дає рослинам поживні речовини, але і прискорює отримання врожаю. Так, ділянка під картоплю, припудрена компостом, дозволяє зібрати врожай на два тижні раніше.Зола — восени використовується на важких глинистих ґрунтах. На інших ґрунтах восени не використовується, бо калій вимивається талими водами.

Суперфосфат — найкраще добриво для осені. Є кілька видів суперфосфату:

  • простий суперфосфат (монофосфат) — 40-50 г на 1 м² ;
  • подвійний суперфосфат — 20-30 г на 1 м² ;
  • гранульований суперфосфат — 35-40 г на 1 м².

Фосфоритове борошно теж вноситься восени. Тільки воно далеко не всім культурам підходить, бо містить багато кальцію. Зате це натуральне екологічно чисте добриво.

Сечовина — попри те, що азотні добрива вносити восени не можна, сечовина з їх числа виняток. Річ у тому, що амідна форма зв’язується ґрунтом і залишається в цілості до весни. Правда це виходить тільки на важких ґрунтах, на легких краще від її внесення утриматися.

Сірчанокислий калій — найчастіше його застосовують у комплексі з азотними або фосфорними добривами. Зараз його можна застосовувати для підживлення смородини, аґрусу, малини та суниці.

Він збільшує витривалість зимування кущиків вдвічі навіть у самі морозні зими. Норма внесення в середньому: 30 г на 1 м².Хлористий кальцій — за зиму хлор вивітриться або вимиється водою, а кальцій залишиться.

Добриво дуже корисне для більшості культур, особливо яблунь і груш. Вносять його в кількості 20 г на 1 м².