Догляд за кімнатними рослинами, не забудьте це зробити

У березні дуже важливо приділити кімнатним квітам якомога більше уваги, адже весна – складний для них період.

У перший весняний місяць дні стають значно довшими і яскравішими. І квітникар не повинен пропустити цю пору, адже стільки справ попереду, інформує Ukr.Media.

Бережемо від перегріву

В першу чергу треба звернути увагу на небезпеку пошкодження рослин перегрівом. У березні кут падіння сонячних променів такий, що вони проникають крізь вікна на максимальну відстань і здатні пошкодити рослини, що стоять навіть в глибині кімнати. А вже на підвіконні, над батареєю центрального опалення, температура може бути просто небезпечною для життя рослин. Особливо чутливі до цього молоді пагони, які яу раз у цю пору з’являються на кінцях гілок.

Формуємо рослини

Проведені обрізки після початку активного росту рослин стимулюють розвиток значної кількості нових гілок. Треба лише забезпечити достатнє джерело світла і запас поживних речовин в ґрунті. Березень — найбільш відповідний час для формують обрізок.

Оновлюємо грунт

Щоб виконати останню весняну умову, потрібно оновити грунт. Зазвичай це роблять, пересаджуючи рослини в трохи більші горщики і заповнюючи вільний простір свіжою земляною сумішшю. Досвідчені квітникарі добре знають, що горщики «на виріст» можуть погубити будь-яку, навіть стійку рослину. Або, щонайменше, звести нанівець всі спроби домогтися її цвітіння. Оптимальний зазор між стінками нового горщика і земляною грудкою — 2-2,5 см.

Закінчуємо зимівлюПрийшла пора повернути в ґрунт рослини, які зиму провели в коморі. Наприклад, зефирантеси, оксалис, бульбові бегонії, аморфофаллюси, каладиуми, глоріози тощо. Але з їх поливом поспішати не слід. Треба розуміти, що початковий ріст у них відбувається виключно за рахунок запасів, зроблених у попередньому сезоні, а надлишок вологи в ґрунті може призвести до загнивання. У числі інших навесні пересаджують і гіппеаструм

Рослини, для яких у цей час настає період відпочинку, наприклад, цикламени, майже не поливають, щоб вони поступово втратили листя. Період їх відпочинку триватиме до осені. Тому і пересадку їх відкладають на кінець літа.

Поділ рослин

Березень — прекрасний час для розмноження рослин. Причому, ці роботи гармонійно поєднуються з пересадками і обрізанням. Наприклад, при пересадці з’являється можливість відокремити кореневу систему і отримати молоді екземпляри. А кореневі системи рослин, для яких властиво утворювати цілі колонії (калатеї, ктенанти, спатіфілуми тощо), можна поділити на 3-4 частини і посадити в окремі горщики. При цьому не треба прагнути ділити колонію на дуже дрібні частини або окремі екземпляри. Деякі рослини, наприклад, аспарагус, після такого поділу взагалі припиняють свій ріст і навіть гинуть.

Під час пересадки деякі рослини можна розмножувати поділом Якщо при діленні доводиться розрізати кореневища, то перед посадкою треба обов’язково припудрити рани товченим активованим вугіллям і дати їм підсохнути пару годин. Для посадки таких рослин не слід брати готові грунтосуміші, які містять сухі мінеральні добрива. Після першого ж поливу вони розчиняться, потраплять в незагоєні ранки на коренях і викличуть їх гниття.

Розмноження живцями

Слід враховувати, що ранньою весною, при обрізці рослин, можна отримати тільки повністю доспілі, здерев’янілі живці. Корнеутворююча здатність у них невисока, тому укорінення зазвичай триває досить довго.

Малоефективні в даному випадку і стимулятори коренеутворення, особливо сухі, у вигляді пудри. Тому використовувати такі живці для розмноження є сенс тільки у рослин, які легко укорінюються (фікуси, пахистахиси, якобинії, гипестеси тощо). У інших рослин живці для розмноження краще взяти влітку, коли деревина ще зелена.

У деяких рослин (драцени, юки) для розмноження використовують зайві бічні пагони, які з’являються на стовбурах із сплячих бруньок. Їх бажано зрізати з п’ятою — невеликим шматочком основного стовбура. Рани треба обов’язково покрити розігрітим садовим варом.